fb in
+421 2 5564 2471ico_phone
TREND konferencia HR manažment 2019
  • Blok I: AGILITA

 

 

     
 

NATAL DANK

 

Spoluzakladateľka, Agile HR Community and Southern Blue Consulting 

 


S cieľom narušiť tradičné fungovanie HR pre dobro ľudí je Natal priekopníčkou Agile HR a ako jedna z mála ľudí poskytuje koučing a poradenstvo v oblasti Agile HR v Spojenom kráľovstve, Európe a Austrálii.
Natal spája svoje rozsiahle skúsenosti v oblasti HR, organizačného rozvoja a vzdelávania s inovatívnym praktikami Agile a ponúka vskutku transformačný prístup. Čím viac sleduje energiu, ku ktorej Agile HR ľudí podnecuje, tým viac je presvedčená o obnovujúcej sile tejto metódy.
Natal pracuje priamo s HR tímami a lídrami, aby im pomohla osvojiť si nastavenie mysle v súlade s princípmi Agile, dosahovať revolučné výsledky a previesť ich organizačnou zmenou na základe princípov Agile.
Natal je spoluzakladateľkou Agilnej HR komunity a hlavnou HR Agilistkou v spoločnosti Southern Blue Consulting. Ponúka školenia, certifikácie a stretnutia Agile HR komunity na celom svete.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

BARBORA PAULOVIČ DECKEROVÁ

 

Riaditeľka a IBM Partner Ecosystem Central and Eastern Europe

 

Barbora vedie IBM systémy, Cloud a predaj kognitívnych riešení a služieb cez všetky nepriame kanály. Jej ročné tržby dosahujú 600 mil. USD. Pritom buduje a transformuje ekosystém, ktorý bude schopný priniesť na trh IT riešenia novej generácie.
Skôr, než začala pracovať pre IBM, Barbora získala rozsiahle skúsenosti v predaji, marketingu a poradenstve. V IBM zastávala niekoľko dôležitých vedúcich pozícií. V IBM Enterprise Operation and Transformation stála na čele organizácie s 3 000 zamestnancami vyznačujúcej sa rôznorodosťou a multikultúrnosťou. Zohrala dôležitú úlohu na ceste IBM ku globalizácii, úspešne zvládla niekoľko brandových misií v Delivery centrách. Neskôr pomáhala pri ich transformácii ako priekopníčka IBM na ceste k agilnému modelu zameranému na klientov (plnenie funkčné, koncové, naprieč funkciami).
Barbora je zanietená pre rozvoj hodnotných zručností potrebných pre budúcnosť v regiónoch s rastúcimi trhmi. V Centrách zaviedla inovatívne formáty nazývané Agile24, ktoré prispeli k zvýšeniu efektívnosti v hodnote 2 mil. USD ročne ako aj zvýšeniu angažovanosti zamestnancov. Je členkou fakulty IBM a v regióne CEE presadzuje, aby sa ženy uchádzali o vedúce pozície.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

PETER BENKOVIČ

 

Zakladateľ a Partner, Maxman Consultants

 

Peter vyše 25 rokov sprevádza manažérov na ceste od dobrého k vynikajúcemu výkonu. Spoločne dosahujú očakávané výsledky vďaka využívaniu niekoľkých agilných princípov: dôsledná implementácia rozhodnutí, zmena po malých krokoch, permanentná, úprimná a otvorená spätná väzba od všetkých, s ktorými manažér spolupracuje. Vzdelanie v práci trénera, kouča a konzultanta získal na niekoľkých študijných pobytoch v Spojenom kráľovstve, Švajčiarsku, Holandsku a Švédsku. Školil viac ako 2 100 dní, viedol viac ako 600 rozvojových workshopov a koučoval viac než 900 hodín. 

 

LINKEDIN PROFILE


 

  • Blok II: DÔVERA

 

 

 

 

 

 

MARTIN KELE

 

Generálny riaditeľ, MATADOR HOLDING

 

Martin ukončil VŠ vzdelanie na Ekonomickej univerzite, Fakulte ekonomickej informatiky v Bratislave. V spoločnosti MATADOR pracuje od roku 1995, pričom kariéru rozbehol na oddelení kalkulácie nákladov, neskôr sa stal riaditeľom Rozpočtového oddelenia a kalkulácie nákladov. V r. 2006 sa stal riaditeľom MATADOR Industries v Dubnici nad Váhom. Od r. 2012 je generálnym riaditeľom celej skupiny MATADOR.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

 

LUCIA HLINKOVÁ


Manažérka odboru právnych služieb a členka predstavenstva, DÔVERA zdravotná poisťovňa

 

Lucia vymenila v roku 2006 pohľad advokátskej koncipientky za neznáme prostredie zdravotníctva. Jej prvým projektom bola práca na zlučovaní zdravotných poisťovní. V marci 2009 prijala pozíciu manažérky odboru právnych služieb a do dnešného dňa pokračuje vo vedení tímu právnikov Dôvery. Od januára 2017 je Lucia zároveň aj členkou predstavenstva. Hľadanie prepojenia formálneho právneho pohľadu s víziou spoločnosti a prinášať inovatívne prístupy do slovenského zdravotníctva a klientom väčší komfort v prístupe ku kvalitnej zdravotnej starostlivosti, sa jej javí ako správna výzva. Osobne Lucii robí najväčšiu radosť to, že aj v tomto dynamickom prostredí sa jej darí rozvíjať pracovný tím a smerovať kolegov k ďalším kariérnym príležitostiam v rámci spoločnosti. Ona takúto príležitosť dostala a je pre ňu priam prirodzenou úlohou vyhľadávať možnosti rastu jej kolegov.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

MARTIN ŠIKULAJ


Partner, PwC

 

Martin je Partner v PwC na Slovensku na oddelení poradenstva so zameraním prevažne na služby pre verejný sektor. Riadi projekty v oblasti zvyšovania výkonností organizácií, optimalizácie a automatizácie procesov a modernizácie organizácií a ich služieb. Vybudoval poradenský tím a svojou expertízou posilnil poskytovanie poradenských služieb vo verejnom sektore v PwC v regióne strednej a východnej Európy. Pracoval 11 rokov vo verejnej správe, na Ministerstve hospodárstva SR, pričom šesť rokov pôsobil v obchodnej diplomacii, viedol obchodné oddelenie na Veľvyslanectve SR vo Viedni a na Generálnom konzuláte SR v Mníchove. Má dvadsaťročné skúsenosti s riadením ľudí, tímov a rozsiahlych projektov.   

 

LINKEDIN PROFILE


 

  • Blok III: KULTÚRA
   
     
 

Dr. JOHN CURRAN

 

Generálny riaditeľ a zakladateľ, JC & Associates

 

Dr John Curran je výkonný kouč a biznis antropológ v konzultačnej spoločnosti JC & Associates zameranej na kultúrne stratégie pôsobiacej v Londýne. Je jedným z priekopníkov biznis antropológie a špecializuje sa na pochopenie kultúry a ľudského správania s cieľom zlepšiť produktivitu organizácií a ich schopnosti prispôsobiť sa spotrebiteľom, klientom a trendom na trhu. Pravidelne prednáša o kultúre ako hlavnom prvku úspešného budovania organizačnej kultúry a značky. Má PhD zo sociálnej antropológie a pôsobí ako hosťujúci profesor na Cass Business School in Marketing, hosťujúci výskumník pri Royal College of Art a bývalý prednášajúci TEDx-u a člen Kráľovskej umeleckej spoločnosti. Medzi jeho klientov sa radia spoločnosti ako napr. Coca Cola, J&J, Knauf Insulation, Marks & Spencer’s a Crystal Palace Football. Jeho názory sú pravidelne uverejňované vo Financial Times.

 

LINKEDIN PROFILE


 

     
  • CEO Insights

 

 

 

 

 

 

MAREK KIŠ-BANDI

 

Generálny manažér, Hilti Slovakia

 

Marek pracuje v Hilti od roku 1995, kedy nastúpil na pozíciu Asistenta predajcu na predajni a následne Obchodného poradcu. Do roku 2006 zbieral cenné skúsenosti z priameho predaja, kde sa venoval rôznym typom zákazníkov – od malých firiem až po najväčšie stavebné projekty. Od roku 2006 už viedol obchodné tímy a od 2010 viedol Obchod ako Obchodný riaditeľ pre SR. Marek bol súčasťou tímu pri budovaní samostatnej organizácie Hilti Slovakia, ktorú od roku 2016 vedie ako Generálny Manažér. Hilti SR bola viackrát ocenená ako Best Employer SR a motivovanosť zamestnancov si udržiava na vysokých priečkach. Počas Marekovho vedenia, v Hilti SR vyrástlo niekoľko skvelých lídrov, ktorí sú úspešní nielen v slovenskej Hilti ale i v zahraničí.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

TATIANA ONDREJKOVÁ

 

Generálna riaditeľka, Pelikan.sk


Tatiana stojí za úspešnou cestovnou kanceláriou Pelikan.sk, ktorá si už 15 rokov drží líderskú pozíciu na Slovensku a úspešne sa etablovala v ďalších šiestich európskych krajinách. Obrat Pelikan.sk sa v roku 2018 priblížil k 90 miliónom EUR a počet zamestnancov k číslu 200. V roku 2006 získala Tatiana prvé miesto v kategórii Začínajúca podnikateľka v súťaži organizovanej Národnou agentúrou pre rozvoj malého a stredného podnikania a v roku 2009 Začínajúci podnikateľ udeľovanou spoločnosťou Ernst & Young. Tatiana stojí aj za e-shopmi so spodnou bielizňou Saxana.sk a obuvou a doplnkami - Topankovo.sk, ktoré úspešne expandovalo do Čiech a Maďarska.

 

LINKEDIN PROFILE