Konferencia Chopok Nr. 1 / 2021: Revolution or evolution in the world of compensation? How to discover Old in New?

Revolution or evolution in the world of compensation?

How to discover Old in New?

18. - 20. máj 2021 (14:00 - 16:00 hod, online)

Pozn. Konferencia bude prebiehať v slovenskom jazyku.

 

STARÉ ZABALENÉ V NOVOM? ALEBO NOVÉ ROBENÉ PO STAROM?

 

Tri dni osviežujúcej májovej online konferencie ameraejna riešenie dnešných výziev v oblasti odmeňovania a benefitov budú o zdieľaní skúseností profesionálov, o stratégiách v odmeňovaní, či o manažovaní benefitov.

 

Pandémia nám paradoxne dala priestor na chvíľu sa zastaviť a zamyslieť sa nad tým, čo mnohí z nás vedeli ešte pred jej príchodom. –Nastavenie základných miezd, benefitových balíčkov, variabilných zložiek či rôznych druhov kompenzácií potrebuje nielen „face lift“, ale zásadnú zmenu.

 

Mnohé spoločnosti majú systém odmeňovania zavedený dlhé roky a mnohé nastavenia už dávnejšie nereflektujú aktuálnu potrebu mať odmeňovanie nastavené čo najviac flexibilne a zároveň motivačne pre všetkých zamestnancov.

 

Pre mnohých posledné mesiace priniesli nielen uvedomenie si, že nové stratégie a inovácie sa rodia ťažko, ale i fakt, že je veľký rozdiel byť exekútorom v známom prostredí, ako byť inovátorom v neistom prostredí.

 

Zmeny, ktoré z nás čakajú  v oblasti odmeňovania si vyžadujú invenciu a inováciu, ale i odvahu, dôveru a niečo ako druhý dych.

 

Prístup k zmenám môže byť rôzny aj v kontexte C & B:

  • môžeme zaviesť zmeny lebo „musíme“, ako to urobilo mnoho firiem v gastronómií alebo v hotelierstve,
  • môžeme nechať všetko po starom a ako opatrenie môžeme napr. znížiť počet zamestnancov alebo
  • sa môžeme pridať k firmám, ktoré o novom normále nielen rozprávajú, ale začali zlepšovať kultúru inovácií v celej spoločnosti.

 

Ak ste si vybrali cestu zlepšovania kultúry inovácií, musíme si položiť otázku:

Čo preto vieme urobiť?

1.  Vieme vytvárať prostredie, v ktorom sa zamestnanci cítia bezpečne. Majú podporu nielen pri navrhovaní nových zlepšení, ale hlavne pri ich implementácii.

2.  Tento prístup sa týka i oblasti odmeňovania. Kvalita pracovného prostredia vrátane kvality nástrojov, ktoré dávame k dispozícii kolegom, spolu s kvalitne nastaveným odmeňovaním sú budúcnosťou, ku ktorej by sme mali smerovať.