Big Ideas for CEE

Žijeme v dobe networkingu. V čase sociálnych sietí. V ére hľadania synergii, spoločných riešení a foriem spolupráce aj tam, kde na prvý pohľad neexistujú. 

 

Jeden z najinšpiratívnejších a najsilnejších príbehov práve o takejto synergii, ktoré som za posledné obdobie počul, je príbeh detí mojej dlhoročnej priateľky. Američanka Andrea, ktorá má za manžela čecha Jakuba a na striedačku žijú spolu v Amerike a v Čechách. Majú spolu dvoch krásnych chlapcov Honzu a Tobyho a nedávno riešili dilemu do akej škôlky ich dajú. Diskutovali o tom, či by mali byť v škôlke českej či anglickej, či súkromnej alebo štátnej, či cirkevnej alebo nie. V procese hľadania riešenia náhodou narazili na projekt jednej neziskovej organizácie, ktorá sa rozhodla zriadiť škôlku spolu s domovom dôchodcov a spojiť ich. V triede sa spolu hrajú seniori a 4 - 5 ročné deťúrence. Andrea s Kubom sa boli pozrieť na jedno dopoludnie v takejto škôlke. Spomínam si, keď mi o tomto zážitku rozprávali, na energiu a nadšenie, ktoré z nich išlo, bolo mi hneď jasné, že všetky dilemy sú vyriešené a Honza a Toby budu mať za spolužiakov 70 a viac ročných. Dnes, po roku v takejto škôlke, sú chlapci lepší k sebe navzájom, k iným deťom, k rodičom. Majú desiatky starých rodičov, ktorí ich zahŕňajú láskou a pozornosťou, akú vedia dať len starí rodičia. Nehovoriac o sile vzťahu, ktorí majú so svojimi vlastnými babkami a dedkami. Dokonca sú to práve chlapci, ktorí dnes zbližujú českých a amerických starých rodičov napriek jazykovej bariére. To všetko len preto, lebo niekto mal odvahu hľadať synergie a spoluprácu na neočakávanom mieste.

 

HRcomm má ambíciu takéto synergie vytvárať tiež. Hľadať partnerov na zaujímavé projekty, spájať sa s úspešnými, budovať a rozširovať komunitu s cieľom prehlbovania našich vlastných vedomostí a poznaní, kontinuálneho učenia sa nových a nepoznaných vecí, ktoré už iní skúšajú či aj úspešne robia. A samozrejme v neposlednom rade prinášať našim členom zaujímavé podujatia za zaujímavé ceny 

 

Som preto mimoriadne hrdý na to, že sa s Vami môžem podeliť o nové partnerstvo, do ktorého HRcomm vstupuje. A zároveň Vám zdeliť, že určite nie posledné. 

 

Konferencia BIG IDEAS FOR CEE (www.bigideasforcee.eu)
16. – 17. apríla 2015 v hoteli DoubleTree by Hilton v Bratislave, pre členov HRcomm za uvádzacie ceny.

 

HRcomm sa v tomto roku (a verím, že aj v ďalších) stáva partnerom tejto konferencie. Podujatia, dnes minimálne stredoeurópskeho formátu, ktorému sa od roku 2011 darí prinášať na Slovensko inšpiratívnych spíkrov naozaj svetového formátu. V poslednom ročníku (video) nimi boli napríklad Ivan Lendl, či Ken Segall (video), tvorca značky “i” v slovách iPad, iPhone, iPod. V tomto ročníku konferencie to budú opäť mená svetového formátu. Ja môžem minimálne odporúčať dvoch, ktorých som mal možnosť vidieť na vlastné oči v minulosti, bývalého CEO spoločnosti LEGO Christiana Majgaarda a profesora štockholmskej univerzity Jonasa Ridderstraleho. Obaja patria k tomu absolútne najlepšiemu, čo som mal možnosť doteraz na rôznych konferenciách zažiť a vidieť.

 

Veľmi sa tomuto partnerstvu teším. Nielen preto, že predstavuje ďalšiu akciu do portfólia HRcomm eventov, ktoré pre svojich členov prinášame (za zvýhodnených podmienok). Teším sa aj preto, lebo spojením sa  s takto úspešným business projektom sa aj značka HRcommu zatraktívňuje pre ďalších potenciálnych partnerov, ktorí nás môžu v blízkej budúcnosti obohatiť o svoje poznania a my zase ich o tie naše. Tiež som veľmi rád tejto spolupráci,  pretože sa z nej môžeme veľmi veľa naučiť a naučené využiť pri organizácii našich vlastných eventov, či už „tradičných chopkových“ konferencií alebo aj TREND konferencie Personálny manažment. A kto vie, možno už čoskoro vám budem môcť povedať, že HRcomm prináša na TREND konferenciu napríklad „Rogera Federera“. Neočakávaná synergia a spolupráca.
 
Verím, že sa tešíte so mnou. A tiež verím, že sa s niektorými z Vás na konferencii stretnem a prediskutujem načerpané inšpirácie.

 

Prajem Vám krásny deň

 

Braňo Vargic

prezident HRcomm

 

"Na začiatku je vždy myšlienka. Myšlienka, ktorá dá veci do pohybu.

Veľké myšlienky sa zvyknú šíriť rýchlo... a pripravených inšpirujú.
Keď sa stretnú ľudia s otvorenou mysľou a získajú nový pohľad na vec, začnú vznikať inovácie.
Aj Vy môžete byť súčasťou tohto procesu na Big ideas for CEE, kde stretnete najinšpiratívnejších mysliteľov sveta."

Trailer ku konferencii nájdete tu.


Členovia HRcomm majú na konferenciu zvýhodnený poplatok - 799,- Eur/účastník (základná cena - 899,- Eur/účastník). 
Registrovať sa na konferenciu môžete tu, v prípade, že Vaša organizácia je členom HRcomm, uveďte do poznámky "člen HRcomm".
Program konferencie na stiahnutie tu