Cena HR Talent

 

Prečo práve HR?“ 

V posledných rokoch som sa nespočetne mnoho krát pýtal túto otázku mojich študentov či mladých uchádzačov o prácu v tejto oblasti. Takmer vždy som dostal rovnakú odpoveď: “Lebo ma baví pracovať s ľuďmi”. 

 

Vždy sa pri tejto odpovedi pousmejem. Za mojím úsmevom je niekoľko dôvodov. Jednak sa usmievam preto, lebo táto odpoveď je tak čistá a úprimná. Tiež preto, lebo je táto odpoveď tak “krásne” naivná. A usmievam sa asi aj preto, lebo pred 15 a viac rokmi by som odpovedal rovnako a dnes viem, že pravda o práci v HR je niekedy až veľmi kruto niekde úplne inde. 

 

Zároveň sa mi pri tej odpovedi vynoria v mysli dve veci. Prvou je koment jedného z mojich šéfov – “uč sa a uč sa rýchlo, nebudem tu večne” (pre tých, ktorí poznáte mojich bývalých či súčasných šéfov nebude ťažké uhádnuť o ktorého šéfa sa jedná smiley).

 

Druhou je rozprávka o troch grošoch. V rôznych mutáciách. Smerom k ľuďom v mojom tíme ale aj k smerom ku komunite mladých HRistov či dokonca študentov tejto krásnej a tak náročnej disciplíny. A hnevá ma, že nie vždy sa mi darí správať sa podľa tejto poučnej rozprávky. Najmä smerom k ľuďom z môjho tímu. Úprimne sa priznávam, že napriek snahe, mám pocit, že ľudia v rámci môjho HR tímu by si zaslúžili odo mňa všetkého viac. Viac pozornosti, viac feedbacku, viac počúvania a vypočutia. Poznáte to, šuster chodí bosý. Naháňame - ako správni HRisti - našich businesových manažérov, aby svojich ľudí motivovali, dávali im spätnú väzbu a rozvíjali ich a na našich vlastných nám ostáva málo času. Alebo je nedostatok času len výhovorkou? To nechám na vašu vlastnú reflexiu 

 

Aj preto som bol nadšený myšlienkou ľudí okolo Lukáša Bakoša zo spoločnosti Maxman Consultants, ktorí prišli s ideou ceny HR Talent (www.hrleaders.sk). A som strašne rád, že Maxmani prijali ponuku HRcomm-u na spoluprácu a partnerstvo  pri organizácii a realizácii tejto súťaže a ceny.

 

Ceny, ktorá je pre všetkých tých, ktorí robia z nás tých HR manažérov, ktorými sme. Aktivity, ktorou chceme zviditeľniť všetkých tých HR ľudí, ktorí či už v Bratislave ale aj mimo jej reflektorov zabezpečujú fungovanie mnohých firiem na Slovensku, ktorí robia HR mravenčiu prácu s láskou bez nároku na články v novinách či verejné potľapkania po pleciach. 

 

Ceny, ktorá má do budúcnosti ambíciu oceniť nie len súčasných mladých HRistov, ale aj osloviť generáciu dnešných študentov manažmentu ľudských zdrojov, našich potenciálnych budúcich kolegov.

 

Ceny, ktorá podľa mňa úplne perfektne komplementárne dopĺňa už etablovanú cenu v oblasti HR, a síce HR Gold pre HR manažérov a ich projekty.

 

HR Talent sa v tomto roku len narodí. Spravme spoločne jej narodenie veľkolepé a hodné jej vlastnej ambície.
 
Ak máte vo svojich tímoch výnimočných HRistov, ktorí spĺňajú podmienky súťaže (podmienky tu), prosím nominujte ich do súťaže (nominačný formulár tu - registračný formulár je potrebné si najprv stiahnuť do PC a následne vypĺňať tam). 

Vyhlásenie víťazov sa uskutoční na  LODI (konferencia HR Leaders). HR komunitu tvoríme všetci -  všetci sme na našej HR lodi. 

 

Braňo Vargic,

prezident HRcomm