Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.

Sektor: Poisťovníctvo, financie

Regionálne kluby: Bratislavský Regionálny Klub

Domovská stránka: www.allianzsp.sk

 

Hlavný predmet činnosti:

  • Bankovníctvo a poisťovníctvo

 

Allianz – Slovenská poisťovňa je najväčšou univerzálnou komerčnou poisťovňou a dlhodobým lídrom na slovenskom poistnom trhu. Je súčasťou skupiny Allianz SE, ktorá patrí medzi vedúcich poskytovateľov finančných služieb na svete. Pôsobí v 70 krajinách sveta a svoje služby poskytuje viac ako 75 miliónom zákazníkov. Na Slovensku ponúka širokú škálu poistných produktov v oblasti životného a úrazového poistenia, poistenia privátneho majetku a motorových vozidiel, a tiež v oblasti poistenia priemyslu a podnikateľov. 
Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Allianz – Slovenskej dôchodkovej a správcovskej spoločnosti je tiež jednoznačným lídrom na trhu starobného dôchodkového sporenia. 

Allianz – Slovenská poisťovňa získala ocenenie spoločnosti PWC Slovensko - Leading HR Organisation 2015 v sektore poisťovníctva – v súťaži, v ktorej sú vyhlásené firmy s najefektívnejším riadením ľudského kapitálu a s najlepšími praktikami v oblasti ľudských zdrojov na trhu. 
V prestížnej štúdii Najlepší zamestnávatelia Slovenska, ktorú organizuje spoločnosť Hewitt Associates, získala v roku 2011 Allianz - Slovenská poisťovňa 1.miesto v kategórii Veľké spoločnosti. 

Allianz - Slovenská poisťovňa v súťaži Zlatá minca v roku 2011 získala prvenstvo zo šiestimi víťazstvami, ocenenie " Ústretová poisťovňa" a ocenenie OBJAV roka 2011 za produkt MOJE AUTO. V roku 2012 sa stala opätovne najúspešnejšou poisťovňou so šiestimi prvými a dvoma druhými miestami. Celkovo sa tak Allianz - Slovenská poisťovňa umiestnila na stupňoch víťazov vo všetkých poistných kategóriách a získala tiež v hlasovaní verejnosti ocenenie "Najústretovejšia poisťovňa". 

Ekonomický týždenník TREND ocenil na slávnostnom odovzdávaní výročných cien TREND TOP 2012 Allianz - Slovenskú poisťovňu ako druhú v kategórii Poisťovňa roka na základe postavenia na trhu, prevádzkovej výkonnosti a ziskovosti.