GERGONNE SLOVENSKO s.r.o.

Sektor: výroba

Regionálne kluby: HRcomm klub STRED

Domovská stránka: https://www.gergonne.com/sk/

 

Hlavný predmet činnosti:

Spoločnosť GERGONNE SLOVENSKO pôsobí v Liptovskom Mikuláši od roku 2006, ako výrobca špeciálnych lepiacich pások a vysekávaných komponentov z elastomerov. Až 90 percent produktov z dielne tejto spoločnosti je vyvinutých na mieru, pre konkrétneho zákazníka.

Spoločnosť GERGONNE SLOVENSKO vznikla ako dcérska spoločnosť francúzskej firmy GERGONNE INDUSTRIE. Tá je na trhu už skoro šesť desaťročí a stala sa špecialistom vo výrobe obojstranných technických lepiacich pások a renomovaným konvertorom flexibilných technických materiálov.

GERGONNE SLOVENSKO sa venuje výrobe na mieru šitých adhezívnych riešení v kombinácii so širokou škálou materiálov ako sú PU a PE peny, EPDM, filce a priemyselné fólie. Následne, za pomoci najmodernejších technológií vysekáva z týchto materiálov veľmi presné finálne komponenty.

Spoločnosť v roku 2006 spustila vlastnú výrobu v Liptovskom Mikuláši. Dnes má vlastné obchodné zastúpenia v Poľsku, Česku, Maďarsku aj Rumunsku. Globálna skupina GERGONNE s ústredím vo Francúzsku má svoje závody okrem Slovenska aj v Španielsku, Maroku, Mexiku a v Číne. Komponenty spoločnosti GERGONNE SLOVENSKO sú súčasťou viac ako 100 modelov automobilov pod 25 značkami.

Medzi odberateľmi sú aj výrobcovia bielej techniky, firmy z oblasti výroby elektroniky, priemyselnej výroby, stavebníctva a tiež zdravotnej starostlivosti. Ak by štandardné druhy lepidiel nespĺňali špecifické požiadavky klienta, GERGONNE SLOVENSKO dokáže vo vlastných laboratóriách upraviť vlastnosti lepidiel tak, aby plne vyhovovali ich potrebám. Skupina investuje ročne niekoľko miliónov eur do inovácií a výrobných zariadení. GERGONNE SLOVENSKO je pre automobilový priemysel globálnym dodávateľom, ktorý vyrába svoje na mieru šité adhezívne riešenia pre 250 klientov v 18 krajinách a na piatich kontinentoch.

 

Kontaktná osoba: 
Martin STEHURA
Human Resources Manager

 

Martin sa v oblasti HR pohybuje už 10 rokov. Prešiel si rôznymi HR pozíciami vo veľkých korporáciách, aby nakoniec skončil ako HR manager v spoločnosti GERGONNE SLOVENSKO v Liptovskom Mikuláši. 

V rámci spoločnosti je zodpovedný za oblasť ľudských zdrojov, pričom jeho hlavným cieľom je budovanie motivácie a spokojnosti ľudí, ktoré majú za cieľ vytvorenie optimálneho a efektívneho pracovného prostredia.

 

Prečo ste sa rozhodli stať súčasťou nás HRcomm-ákov?

Vašu komunitu vnímam ako jednu z najsilnejších v oblasti HR. Dôkazom toho sú aj speakri, lektori a účcastníci vašich workshopov, seminárov, konferencií. Je pre mňa veľmi prinosné pohybovať sa medzi inšpiratívnymi a skúsenými kolegami z tejto oblasti. HR comm mi priniesol veľa kontaktov, ktoré sú mi nápomocné v každodennom pracovnom živote.

 

Čo chcete pre HR komunitu urobiť?

Podeliť sa s aktivitami, ktoré nám funguju, podeliť sa so skúsenosťami, zaujímavymi situáciami, problémami. 

 

S akými témami sa chcete s nami podeliť?

Žijeme v dynamickej dobe, ktorá prináša nové témy a situácie na dennej báze.  

Vieme sa vyrovnať so situáciami, ktoré nám život a trh prináša. Dôkazom toho sú pozitívne výsledky našej spoločnosti a z pohľadu HR veľmi nízka fluktuácia. Samozrejme sa veľmi radi pochválime, ako fungujeme, aká filozofia fungovania a nastavené hodnoty nám pomohli dostať sa tam, kde sme.