Kia Slovakia s.r.o.

Sektor: Výroba

Regionálne kluby: Stredoslovenský Regionálny Klub

Domovská stránka: www.kia.sk

 

Hlavný predmet činnosti:

  • výroba automobilov vrátane ich motorov

 

Kia Slovakia je jediným výrobným závodom spoločnosti Kia Corporation v Európe. Závod pri Žiline bol vybudovaný v období rokov 2004 až 2006. Výroba automobilov ako aj motorov bola spustená v decembri 2006. Kia Slovakia dlhodobo zamestnáva 3 700 ľudí a vyrába modely Kia Ceed v štyroch karosárskych verziách - Ceed, Sportswagon, ProCeed a XCeed. Druhým modelom je športovo-úžitkový Kia Sportage. Spoločnosť Kia Slovakia s. r. o. patrí medzi najväčších výrobcov a exportérov na Slovensku. Od spustenia sériovej výroby v decembri 2006 brány závodu opustilo už viac ako 4 milióny vozidiel a vyše 6 miliónov motorov.

 

Spoločnosť v minulých rokoch prešla rozsiahlym rebrandingom, ktorý sa dotkol aj hodnôt spoločnosti, ktoré zastrešuje nové motto “Movement That Inspires.” Základné hodnoty sú smerované na vytvorenie zákaznícky a ľudsky orientovanej kultúry. Pohyb v zmene kultúrnych hodnôt má povzbudiť zamestnancov k dosahovaniu vynikajúcich výsledkov s ohľadom na ich potreby a potreby zákazníkov. 

 

Kia Slovakia nezabúda ani na región, v ktorom pôsobí. Už v roku 2013 bola založená Nadácia Kia Slovakia, ktorá sa angažuje v množstve projektov podporujúcich najzraniteľnejších členov spoločnosti. Okrem iného prispieva k rozvoju regiónu v oblasti vzdelávania, kultúry, športu a zelených projektov.