VACUUMSCHMELZE, s.r.o.

Sektor: Výroba (strojárska výroba)

Regionálne kluby: Západoslovenský Regionálny Klub

Domovská stránka: www.vacuumschmelze.sk

 

Hlavný predmet činnosti:

  • spracovanie špeciálnych magnetických materiálov

 

Sme dcérskou spoločnosťou nemeckej VACUUMSCHMELZE GmbH &Co. KG, ktorá sa môže pochváliť skoro storočnou tradíciou a skúsenosťami z oblasti výroby špeciálnych zliatin. VACUUMSCHMELZE, s.r.o. v Hornej Strede patrí od svojho založenia v roku 1998 medzi významných zamestnávateľov regiónu. Pracuje u nás takmer 1000 zamestnancov. Paleta našich produktov je rôznorodá a má široké použitie hlavne v automobilovom priemysle, doprave, medicíne a priemyselnej inštalácii.

Pre automobilový priemysel vyrábame: antény do bezkľúčových systémov (otváranie dverí), mag. systémy na stabilizáciu vozidla, prúdové senzory, prúdové tlmivky, zariadenia na vstrekovanie paliva, cievky a transformátory do riadiacich jednotiek, snímače mag. pola zeme. Pre elektrické inštalácie vyrábame výrobky ako prúdové chrániče proti zemnému poruchovému prúdu a prúdové chrániče zvyškového prúdu. Fungujú na princípe prerušenia obvodu v prípade vzniku odchýlky medzi vstupným a výstupným prúdom.

Pre medicínsku techniku sme vyrábali výrobky ako technika elektromagnetického tienenia (používané napríklad aj na presné meradlá) alebo permanentný magnet MRI – magnetickej rezonancie.

Pre letecký priemysel vyrábame cievky z nanokryštalického materiálu čím zabezpečíme 4 krát menšiu hmotnosť oproti štandardným cievkam. Ďalej vyrábame napríklad magnety pre automatické nakladanie alebo magnety pre magnetické bezkontaktné brzdenie.