VISSIM s.r.o.

Sektor: IT, telekomunikácie; Výskum a vývoj

Regionálne kluby: HRcomm klub VÝCHOD

Domovská stránka: www.vissim.no

 

Hlavný predmet činnosti:

  • Vývoj technológií v oblasti námornej bezpečnosti.

 

 

Vissim je nórska technologická spoločnosť, ktorá sa zaoberá vývojom softvéru a je dodávateľom senzorov a infraštruktúry na kľúč pre pokročilé námorné optimalizačné systémy.

Pomáha klientom na celom svete monitorovať a optimalizovať priestor okolo veterných elektrární na mori a prístavných a pobrežných prevádzkok, čo zvyšuje ich efektivitu, bezpečnosť, znižuje náklady, a podporuje environmentálnu udržateľnosť.

Prostredníctvom digitalizácie pobrežného a oceánskeho priestoru spoločnosť Vissim zabezpečuje tzv. maritime awareness. Ide o údaje v reálnom čase a ich analýzu. Celkovo tak poskytuje cennú platformu na podporu rozhodovania, ktorá pomáha optimalizovať logistiku na mori, prístavnú dopravu, chrániť morský život a zlepšiť námornú bezpečnosť.   

Technológie a systémy spoločnosti Vissim využívajú klienti v globálnom odvetví veternej energie a ťažby ropy a zemného plynu na mori, ako aj prístavné a pobrežné orgány na celom svete.

Spoločnosť Vissim má sídlo v nórskom Hortene a okrem globálnej siete partnerov má pobočky v Spojenom kráľovstve a na Slovensku.