VOLKSWAGEN SLOVAKIA, a.s.

Sektor: Výroba
Regionálne kluby: HRcomm klub BRATISLAVA
Domovská stránka: sk.volkswagen.sk

 

Hlavný predmet činnosti:

  • Výroba motorových vozidiel.

 

 

 

Spoločnosť Volkswagen Slovakia je významným partnerom krajiny, najväčším exportérom a zároveň aj najväčším súkromným zamestnávateľom na Slovensku. Spolu so zamestnancami je tiež jedným z najväčších prispievateľov do verejných rozpočtov. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už vyše 5,5 miliardy eur.
Vo Volkswagen Slovakia sa vyrábajú automobily štyroch koncernových značiek (Volkswagen, Porsche, Audi, Škoda) pod jednou strechou, čo je svetový unikát. Bratislavský závod Volkswagen Slovakia preto patrí medzi najkomplexnejšie závody v celej koncernovej výrobnej sieti. Druhý závod má spoločnosť lokalizovaný v Martine, kde sa produkujú komponenty pre prevody a podvozky.
Volkswagen Slovakia je stabilným a spoňa hlivým zamestnávateľom, ktorý drží dlhé roky ustálený počet zamestnancov na úrovni približne 11-tisíc až 12-tisíc pracovníkov v závislosti od výrobného programu.
Volkswagen Slovakia je priepníkom vo využívaní moderných technológií, ktoré umožňujú vyrábať špičkové produkty ešte efektívnejšie, individuálnejšie a ohľaduplnejšie k životnému prostrediu.