main_header
header1
nl_img1

Ahojte v lete :)
Letné číslo nášho newslettra si dovolenku ani tento rok nevybralo. A počula som, že aj v tomto čísle si každý prídeme na svoje. 
 
Leto býva také iné. Najskôr sa dlho teším na dovolenku, na vodu, na slnko, na oddych. Milujem dovolenky a všetko to okolo nich. Tento rok sme si týždňovú vymysleli hneď na začiatku prázdnin a vôbec sa mi nepáčilo, keď som sa po tých pár dňoch vracala späť do práce. Aspoň 2 týždne sú určite lepší nápad. A tak asi celkom vystrieľam všetky dni dovolenky na posledné dva augustové týždne a dovolím si ich. Keď dovolenka, tak dovolenka.  A potom môže prísť jeseň. Trochu sa budem mračiť, že leto už bude fuč, dni sa budú krátiť, letné šaty znovu odložím na zimný spánok. Moji chalani zas budú mať školu a budem ich donekonečna motivovať k učeniu sa. A seba budem motivovať k tomu, aby som ich motivovala. A keď príde ťažká chvíľa, potom zvalím úplne v pohode všetku vinu na škaredú jesennú hmlu a skorú tmu. Keby oni tí moji chlapci vedeli, že aj tak z tej lopaty učenia sa neujdú nikdy. Darmo môj starší syn počíta roky a mesiace, kým skončí gympel. Lebo potom nech už bude akokoľvek, aj tak sa bude musieť stále učiť. Občas mu hovorievam "Veď ty sa chceš učiť, akurát, že o tom nevieš." Len občas, keď mám chuť ho podpichnúť. Odmenou za takéto provokovanie býva nenávistný pohľad môjho juniora, ktorý rozhodne vie všetko o živote lepšie ako mama.   


Úspešne pred nimi tiež tajím, že sa učím dodnes, aj že práve oni dvaja sú mojou najväčšou školou života. Vyjednávam s nimi, som k nim asertívna, delegujem na nich domáce práce, chválim ich, robím hodnotiaci i kritický rozhovor, zháňam referencie na ich nové frajerky, za pochodu sa snažím zvládať tajomstvá time manažmentu. A keď dáme všetky nástrahy bežných dní, tak sa spolu občas ocitneme pred krízovou situáciou, ktorej riešenie si vyžaduje pokročilú znalosť projektového manažmentu a ktorej výsledkom bude určite zmena. Napríklad štvorka z fyziky krát opakovaný neskorý príchod z rande deleno večný neporiadok v izbe plus neutíchajúca potreba komentovať všetko. Či chcem, či nechcem, musím počítať a násobiť aj deliť a tie nastavené rodinné kápeička mi znovu nevychádzajú a tak spolu začíname odznova a všetci spolu dúfame, že nápravné opatrenie nám potvrdí spoločne chcený výsledok.


Moji dvaja chalani mi vracajú všetko, čo som im dala a rovnako aj to, čo som im niekedy zabudla dať. A keď ma voľakedy veľmi nahnevajú, tak sa aspoň v rámci nádychu postavím na chvíľu pred zrkadlo a pozriem sa na seba ich očami. Niekedy. Nie vždy to dám. A potom niekedy vidím ich protestsongy inak a potom o tom rozmýšľam. O sebe. A o nich. Počúvam seba. Počúvam ich. A hľadám inšpiráciu ako na vec inak. A rozprávam sa. S nimi. So sebou. S ľuďmi okolo mňa. A hľadám. Vysvetlenia. Riešenia. Skúsenosti. Odpovede.


Rovnako aj v práci. Všetci chceme šoférovať ten náš život k spokojnosti. Hlavne k tej vlastnej. A tiež sa občas ocitáme na križovatkách, kedy rozmýšľame, kadiaľ a ako ďalej. Máme mnoho skúseností, veľa možností hľadať a nachádzať odpovede, učiť sa, posúvať sa, napredovať. A popri tom vznikajú projekty a ich riešenia, z ktorých nám tie prínosné a úspešné závery navždy zostávajú v hlavách. A keď sa potom spolu stretneme na nejakej našej akcii, tak sme vždy prekvapení z množstva informácií, ktoré vieme a môžeme sharovať.


Presne pre tieto nekonečné inšpirácie pracujem s HRcomm. Presne pre tieto možnosti večer píšem príhovor a robievam regionálne stretnutia. Robím ich pre Vás a rovnako tiež pre seba.
 
Sharujme, stretávajme sa, rozprávajme sa, prečítajte si nás, načerpajme spolu nové nápady. Ale hlavne si počas leta nezabudnime oddýchnuť. Leto na nás nezabudlo. Užíva si nás, ukazuje sa nám v plnej kráse, vystatuje sa horúcimi svalmi a jeho žiarivý úsmev nás sprevádza celé dni od úsvitu do súmraku. A my hocikedy nevieme, kam sa skryť pred jeho nádielkou. Skrývajme sa nech nás nespáli, ale rozhodne si ho užime. Načerpajme z týchto krásnych, pre mnohých z nás i dovolenkových dní, veľa pohody, radosti a úsmevov. A ja sa už teraz teším, ako sa spolu stretneme oddýchnutí na niektorej HRcomm akcii.
 
Krásne leto nám všetkým želám 

 

Zuzana Boorová
header2

Máte už poznačený termín našej TOP konferencie?

h8_1
TREND konferencia „Personálny manažment 2015“
7. – 8. október 2015 | Bratislava, NH Gate One
Po dvadsiatich rokoch sme pripravili TREND konferenciu Personálny manažment s prevahou spíkrov z biznisu. Čo hovoria o HR tí, ktorí ho riadia, a tí, ktorým má slúžiť? Môže sa HR manažér stať CEO? Čo vo vzťahu HR a CEO funguje a čo škrípe? Ako môže HR využiť Big Data a ako úspešne zvládnuť change management? Tešiť sa môžete na výborný program a kvalitných spíkrov! Viac k programu konferencie sa dozviete tu >>
header3

ŽE STE NESTIHLI...?
Že ste nestihli niektorú z jarných akcií HRcomm??? Nevadí, nebuďte smutní :)
Jeseň nám prinesie nové nápady a inšpirácie. Určite nezabudnite na TREND konferenciu začiatkom októbra, či možnosť vidieť life Bretta Minchingtona hovoriť o téme Employer Branding koncom októbra v Bratislave.
V rámci aktivít regionálnych klubov Vám rozhodne odporúčam pozrieť sa na našu stránku, aby ste vedeli, čo nás čaká a neminie v rámci pripravovaných akcií do konca tohto roka. Jednou z nich bude i veľmi aktívne stretnutie, ktoré chystáme 16.9. niekde v západokraji. Pôvodná myšlienka bola urobiť workshop pre naše kolegynky mzdárky a celkom prvý názov bol:  "Ako sa nezblázniť počas mesačnej uzávierky." Táto pôvodná myšlienka však otvorila možnosti, o ktorých sme v úvode vôbec netušili a cítim v kostiach, že by to bola škoda, keď by pripravovaná akcia bola urobená iba pre mzdárky z trnavského regiónu. Cieľom je pozrieť sa spolu nielen na to, ako zvládnuť 5 dní každomesačnej uzávierky tak, aby sme ju prežili bez ujmy. Podľa možnosti bez hrozného stresu, bez tmavých kruhov pod očami stojac o 17:48 pri kávomate čakajúc na 11. kávu v tom dni. Ale ako sa hovorí, človek mieni a inšpirácia mení. Takže z pôvodného zadania zostala iba kostra a tú ideme teraz rozobrať na drobné. 
Alebo inak: Myslíte si, že bežec maratónu zabehne v pohode 2-dňový štafetový maratón bez toho, aby každý deň pre tento cieľ niečo urobil?? 
A možno rovnako bude znieť headline i pre toto pripravované stretnutie: Myslíte si, že mzdár alebo účtovník dá v pohode 5-dňový uzávierkový maratón bez toho, aby bol so svojim telom tiež kamarát počas ostatných dní v mesiaci? Naša pripravenosť zvládnuť veľký pracovný nápor, či nárazový stres bude iba taká, akú si priebežne budeme vytvárať počas všetkých dní v mesiaci, roku, v našom živote. 
A pokiaľ vo Vás moje slová vyvolali zvedavosť, tak je to super :)
Teším sa na Vás a verte mi, takýto WS pre mzdárky a personalistov ste ešte nezažili :)

 

Zuzana Boorová

 

Naši vedúci regionálnych klubov pre Vás pripravujú:

n2_img2
Západoslovenský regionálny klub „Fit & smile aj v práci“
16. september 2015 | Bratislava/Trnava

Vedúca ZsRK: Zuzana Boorová, Boge Elastmetall Slovakia, a.s.
n2_img2
Stredoslovenský regionálny klub „Hodnotenie pracovného výkonu“
september 2015 | Žilina

Vedúci SsRK: Marek Bobák, Stredoslovenská energetika – Distribúcia, a.s.
n2_img2
Bratislavský regionálny klub „Ako vytvárať prostredie podporujúce motiváciu?“
8. október 2015 | Bratislava

Príďte sa inšpirovať metódou profesora Hejného, ktorá vzbudzuje u detí nadšenie pre matematiku. 
Vedúca BRK: Oľga Berecká, Slovak Telekom, a.s.

 

header4

h8_1
Zrealizovali ste HR projekt, ktorý Vám priniesol zaujímavé a viditeľné výsledky? Využili ste pri tom nový a inovatívny prístup, ktorý je inšpiratívny a využiteľný aj pre iných? Priniesol Váš projekt citeľnú pridanú hodnotu? Ste ochotní svojimi skúsenosťami pomôcť aj iným kolegom, ktorí riešia podobný problém ako Vy?
Prihláste svoj HR projekt do súťaže HR Gold® 2015! 
Súťaž vyhlasuje HRcomm spolu so spoločnosťou ibis partner Slovakia. Viac na www.hrgold.sk 

Čo hovoria o súťaži víťazi ceny HR Gold za rok 2014?

h5_1
Stanislava Valientová Psotová, HR manažérka Johnson Controls International, s.r.o., Trenčín:
 
„S prihlásením nášho projektu do súťaže sme dlho váhali, keďže letné študentské stáže organizujú na Slovensku mnohé spoločnosti. Nakoniec sme sa rozhodli zúčastniť práve pre špecifický aspekt nášho projektu - pomoc handicapovaným deťom. Veľmi pozitívna reakcia poroty nás presvedčila, že to bol správny krok a možnosť zdieľania a prípadného zopakovania nášho konceptu aj v iných firmách je ďalšou pridanou hodnotou, ktorú so sebou víťazstvo v súťaži prinieslo.“
h5_2
Janka Steckerová
Slovenská sporiteľňa, a.s., Bratislava 
 
„Súťaže HR Gold je skvelou príležitosťou ako to, čo sa nám podarilo, zdieľať s HR komunitou. Na druhej strane ponúka možnosť inšpirovať sa prácou iných a posunúť ju ešte viac dopredu. V neposlednom rade je získanie ocenenia satisfakciou pre cely tím, ktorý do projektu vkladal svoje úsilie a energiu a srdce.“
h5_3
Dana Miňová, HR manažérka
Svet zdravia, a.s., Bratislava 
 
„Zvažovanie, či svoj HR projekt do súťaže prihlásiť alebo nie, je úplne normálna vec :) . Aj my s mojím tímom sme to zvažovali. Aj my sme si mysleli, že to čo robíme, sú bežné postupy, štandardy, typické aj pre ostatné HR tímy, no nakoniec sme sa rozhodli predsa len prihlásiť. 
Prečo?
- Pretože sme chceli poznať názor odbornej obce v oblasti HR na to, či naše postupy súvisiace s naštartovaním HR v oblasti zdravotníctva sú „chytené za ten správny koniec“.
- Chceli sme ukázať silu tímu, pragmatického myslenia s dôrazom na jednoduchosť a zdravý sedliacky rozum, ktorý sa dá a aj musí vedieť citlivo aplikovať aj v práci s ľuďmi.
- Chceli sme ukázať, ako my v našej sieti vnímame prácu s ľuďmi, že je o ľuďoch, pre ľudí, s ľuďmi.
- Ukázali sme naše vnímanie HR.
Prihláste sa, diskusia s členmi odbornej komisie fakt stojí za to! :).“

header2

Ambíciou HRcomm je vyhľadávať partnerov a vytvárať synergie na zaujímavé projekty, spájať sa s úspešnými, budovať a rozširovať komunitu s cieľom prehlbovania našich vlastných vedomostí a poznaní, kontinuálneho učenia sa nových a nepoznaných vecí, ktoré už iní skúšajú či aj úspešne robia.
Preto sme hrdí na to, že sa s Vami môžeme podeliť o nové partnerstvá, do ktorých HRcomm vstupuje

h5_1
Medzinárodná séria masterclass seminárov o líderstve v oblasti značky zamestnávateľa 2015® / 2015 International Employer Brand Leadership Masterclass SeriesTM - praktický workshop 
27. október 2015 | Bratislava, Austria Trend Hotel Bratislava 
 
HRcomm sa stáva partnerom spoločnosti SLÁVIK & STELL pri organizovaní medzinárodného workshopu so svetovo uznávaným odborníkom a medzinárodným stratégom v oblasti značky zamestnávateľa, pánom Brettom Minchingtonom, MBA.
Brett Minchington, predseda predstavenstva/CEO organizácie Employer Brand International (Značka zamestnávateľa International) usporiada v Bratislave svoj prvý svetovo uznávaný odborný seminár ako súčasť jeho svetového turné o budovaní značky zamestnávateľa. Pridajte sa k nám a strávte deň s Brettom, ktorý sa s vami podelí o poznatky z osvedčenej praxe a postupov z celého sveta v oblasti budovania značky zamestnávateľa a sociálnych médií a naučíte sa ako ich aplikovať vo vašej firme tu na Slovensku. Pre členov HRcomm platí zvýhodnený účastnícky poplatok. Viac o programe nájdete tu >>
 
h5_1
Praktické koučovacie techniky a ukážky koučovacích prístupov pre HR - Interaktívny vzdelávací program pre HR manažérov 
29. september – 12. apríl 2016 | Bratislava, Hotel Park Inn Danube 
 
HRcomm v spolupráci s ICF Slovak Chapter (International Couch Federation) pripravuje pre HR manažérov a špecialistov program, v ktorom budete mať možnosť spoznať koučovacie prístupy - ich rozdielnosť a špecifickosť. Program pozostáva zo 6 sedení po 3 hodiny. 
Cieľom programu je poskytnúť HR pracovníkom kľúčové informácie o profesionálnom koučingu podľa štandardov ICF potrebné pre výber a spoluprácu s koučmi a zavádzanie koučovacej kultúry do organizácie. Pre členov HRcomm zľava z ceny programu.  Viac>>
 
h5_1
Výsledky prieskumu aktuálnych trendov HR marketingu 
Maxman Consultants s podporou HRcomm zorganizoval v máji po prvýkrát na Slovensku prieskum o aktivitách, ktoré spoločnosti na Slovensku robia v oblasti HR marketingu. 
Cieľom prieskumu bolo zmapovanie aktuálnych trendov a používaných nástrojov HR marketingu v Slovenskej republike. 
Ktoré nástroje a prístupy HR marketingu sú budúcnosťou a naopak, ktoré sú už minulosťou? Ktoré nástroje náborovej komunikácie fungujú najlepšie, aký efekt a podľa čoho spoločnosti merajú výsledky HR marketingových aktivít? Výsledky prieskumu nájdete tu>>
 
h5_2
11. ročník štúdie Best Employers na Slovensku 
Štúdia Best Employers poskytuje zúčastneným spoločnostiam jedinečné údaje, pomocou ktorých môžete porovnať, ako efektívna je Vaša spoločnosť vo vytváraní stimulujúceho pracovného prostredia pre Vašich zamestnancov. Už od roku 2003 oceňuje Aon Hewitt každý rok najlepších zamestnávateľov podľa hodnotenia zamestnancov titulom „Best Employer“. Členovia HRcomm zľava 20% z účastníckeho poplatku.  Viac>> 
 
header2

Predstavujeme Vám nových členov, ktorí sa rozhodli vstúpiť medzi nás HRcomm-ákov a aktívne sa zapájať do HR komunity, networkovať, zdieľať best practices a svoje know-how s ostatnými HRistami. 

h5_1
Mondi SCP, a.s. 
Kontaktná osoba: Ivana KEYZLAROVÁ
 
Mondi SCP, a.s. Ružomberok je najväčším producentom celulózy a papiera v Slovenskej republike. Domácim obnoviteľným zdrojom dáva vysokú pridanú hodnotu a takmer 95% svojej produkcie exportuje do zahraničia. Spracovávaním viac ako 1,8 miliónov m3 dreva nielenže vyrába výrobky, s ktorými sa denne stretávajú milióny ľudí, ale efektívne a ekologicky vyrába teplo pre svoju vlastnú potrebu a obyvateľov mesta, ako aj dostatok elektriny na to, aby bol závod sebestačný, a ešte takto ekologicky vyrábanú energiu dodával aj do siete. Viac >>
h5_2
adidas Slovakia, s.r.o. 
Kontaktná osoba: Martina KOVÁČOVÁ
 
V adidas Group je to predovšetkým láska k športu, ktorá nás spája a určuje, kým sme a čo robíme. Každý deň.
adidas Group je jeden z najväčších svetových výrobcov športovej obuvi, oblečenia a doplnkov. Hlavnou snahou spoločnosti je umožniť športovcom jedinečný zážitok pri športovaní, aby boli lepší, rýchlejší, aby podávali čo najhodnotnejšie výsledky, ale najmä, aby sa dobre cítili. Viac >>
h5_3
SLÁVIK & STELL s.r.o. 
Kontaktná osoba: Dalibor SLÁVIK
 
Spoločnosť SLÁVIK & STELL s.r.o./Executive Search & Advisory sa venuje identifikácii talentov, vyhľadávaniu manažérov ako aj expertov. V posledných rokoch čoraz viac aj budovaniu značky zamestnávateľa/employer brandingu. Generácia vstupujúca na trh práce je oveľa viac vizuálna a práve vizuálna časť značky zamestnávateľa sa začala využívať pre komunikáciu ako takú aj v rámci HR. Čo sa týka sektorov v rámci Executive Search, účinne zastrešujeme IT, financie, výrobu, marketing, obchod, FMCG/retail. . Viac >>
h5_3
MetLife Slovakia, s.r.o. 
Kontaktná osoba: Hana VÁROŠIOVÁ
 
Poisťovňa MetLife úspešne pôsobí na Slovensku od roku 1995. Spoločnosť poskytuje široké spektrum produktov životného a úrazového poistenia. Spoločnosť sa na Slovensku stala synonymom finančnej istoty a profesionalizmu. 
Spoločnosť MetLife vstúpila v roku 2015 do 20. roku svojho pôsobenia na slovenskom poistnom trhu. Celé toto obdobie je sprevádzané finančnou istotou, dlhodobými skúsenosťami v tomto odvetví, profesionálnym prístupom ku klientom, vysokou kvalitou a spektrom poskytovaných služieb a v neposlednej miere aj finančnou disciplínou  Viac >>

header5

h5_3
Martina KOVÁČOVÁ
adidas Slovakia, s.r.o.
 
„S myšlienkou stať sa súčasťou HRcomm sme koketovali už istú dobu, rozhodnutie však prišlo až  po viacerých impulzoch. Uvedomili sme si, že našim manažérom radíme, ako pristupovať ku svojim tímom, ako ľudí počúvať, motivovať, ako dávať feedback, chváliť, rozvíjať a pod. Avšak luxus myslieť na seba, HR tím, sme si akosi odopierali.
Vďaka stretnutiam a rozhovorom s viacerými členmi HRcomm sme však nadobudli pocit, že sa kreuje akási nová generácia HR-istov. Ľudí, ktorí prekračujú svoj tieň, sú kreatívni, inovatívni a majú ďaleko od „kádrovákov“. Väčšmi sa snažia byť partnermi biznisu, plnohodnotnou súčasťou vedenia firiem, budovať značku zamestnávateľa a aktívne sa podieľať na stratégii spoločnosti, ktorej sú súčasťou. Tento prístup je nám sympatický a v adidas Group veľmi blízky. 
Vnímame dôležitosť networkingu, dôležitosť toho, aby sme si ako HR-isti neboli navzájom konkurenti alebo súperi, ale predovšetkým, aby sme spoločne ťahali za jeden koniec a vzájomne sa motivovali posúvať vlastné limity, inšpirovali sa k zmenám, formovali meniace sa pracovné prostredie a dokázali reagovať na generačné výmeny.
Je pre nás cťou byť súčasťou HR komunity – nechať sa inšpirovať skúsenejšími, ostrieľanejšími HR-istami a zároveň prispievať svojimi názormi, deliť sa o naše skúsenosti, o to, čomu sa venujeme, čomu veríme a čo robíme. 
Tešíme sa na spoločné stretnutia a diskusie s Vami, milí HRcomm-áci.“
h5_3
Dalibor SLÁVIK
SLÁVIK & STELL s.r.o.
 
„V poslednej dobe sme v rámci HRcomm-u zaregistrovali „život“ a to prebralo k životu aj nás a rozhodli sme sa požiadať o členstvo. Dôvod, pre ktorý sa SLÁVIK & STELL rozhodol stať členom, vystihujú slová ako: inšpirácia, networking, know how, knowledge transfer, rozvoj.“

header5

h5_1
Whistleblowing 
JUDr. Peter Šuba, partner a JUDr. Hana Sopko, advokát
Havel, Holásek & Partners s. r. o., advokátska kancelária

Pokuta až 20.000 EUR hrozí spoločnostiam, ktoré nezriadili whistleblowing systém do 1.7.! 


Zákon č. 307/2014 Z.z. o niektorých opatreniach súvisiacich s oznamovaním protispoločenskej činnosti zaviedol ochranu oznamovateľov protikorupčného správania a inej protispoločenskej činnosti pred prípadnými negatívnymi postihmi zo strany zamestnávateľov, čím sa má podporiť predchádzanie a odhaľovanie protispoločenskej činnosti. Zároveň zaviedol nové povinnosti zamestnávateľov v tejto oblasti. Zamestnávatelia sú povinní vytvoriť vnútorný systém vybavovania podnetov (v angličtine známy tiež ako whistleblowing system) a preveriť každý podnet, či už bol urobený anonymne alebo nie. Viac>>
 

header2

h5_3
Paradajky šetria čas 
Ivona Hodasová, Inovative Element, People Elements, spol. s r.o.
 
„Nedávno, keď som sa pripravovala na kurz efektivity pre môjho klienta, spýtal sa ma kolega, či som tam dala aj pomodoro. Vedela som, že to má niečo s paradajkami, ale keďže som práve nevarila špagety, jeho otázka ma zaskočila. Okamžite zahrievam google a po pár riadkoch v tom mám úplne jasno. Pomodoro je technika na zefektívnenie práce, ktorá je tak prekvapujúco jednoduchá a logická, že proste...“  viac >>
h5_3
Sme závislí na učení a objavovaní nového? 
Marián Minárik, Executive Partner, COMM-PASS, s.r.o.
 
„Poznáte ten pocit, keď sa Vám niečo podarí, dokončíte náročnú úlohu alebo zrealizujete nový projekt. Eufória, pocit víťazstva a dobrá nálada. To neprichádza náhodou. Váš mozog Vás práve obdaril dopamínom. Produkcia dopamínu nie je samoúčelná. Dopamín je neurotransmiter, ktorý podľa najnovších vedeckých výskumov patrí do tzv. reward systému mozgu – alebo inak povedané do systému odmien, ktorý dokáže produkovať Váš mozog.“  viac >>
h5_3
Neverte wishboardom, verte sebe 
Patrik Pauko, Happy Business Element, People Elements, spol. s r.o.
 
„Stojím pred skupinou dokonale oblečených manažérov, s ktorými sa rozprávame o motivácií ľudí. Zrazu sa rozpútala zaujímavá slovná prestrelka. Jedna manažérka rozpráva o tom, ako so svojimi kolegami robila nedávno skvelé motivačné cvičenie a verí, že to prinesie úspech. Po podrobnejšom opisovaní sme sa dozvedeli, že si každý z jej ľudí vytvoril wishboard, nástenku svojich snov.“  viac >>
h5_3
Manažment je vynález, ktorý sa prispôsobuje dobe...
Peter Minárik, Executive Partner, COMM-PASS, s.r.o.
 
„Manažment je vynález - technológia. Nie je to strom, voda, alebo iný zdroj, ktorý nám poskytuje zem. Tak ako ľudia vytvorili parný stroj, či automobil, vytvorili aj manažment. Manažment je technológia zabezpečujúca riadenie ľudí. Tradičný manažment je skvelá technológia na dosiahnutie dodržiavania pravidiel – „compliance“. Má však jeden malý problém - tradičný manažment je technológia vyvinutá v 19. storočí.“  viac >>

Radi píšete o aktuálnych HR témach? Ozvite sa nám na hrcomm@hrcomm.sk :)

header2

Výcvik koučov s certifikačnou skúškou - People Elements, spol. s.r.o.
26. – 28. august 2015 | Bratislava
Pracujete s ľuďmi? Chcete im pomôcť hľadať riešenia a zlepšovať sa? Ste obchodník a chcete si uľahčiť komunikáciu s klientmi? Zavádzate u Vás koučingovú kultúru, prechádza Vaša firma zmenou? Ste interní kouči alebo mentori? Staňte sa skutočným koučom. 
Viac>>
Workshop „Agilné riadenie výkonnosti“ – HR Development Academy
24. september 2015 | Bratislava
Ako správne zaviesť postupy agilného riadenia do procesov spoločnosti? Je metodika agilného riadenia správnou voľbou pre riadenie výkonnosti zamestnancov?
Viac>>
Workshop „Projektový manažment pre HR profesionálov BASIC“ – COMM-PASS, s.r.o.
20. - 21. august 2015 – Liptovský Hrádok
Workshop je určený pre všetkých, ktorí potrebujú praktické návody, ako aplikovať projektový manažment v HR praxi a chcú sa inšpirovať konkrétnymi príkladmi ostatných,  ktorí sa aktívne zapájajú do interných, a to nielen HR projektov,  hľadajú riešenia na efektívnejšie riadenie projektov a chcú zlepšiť komunikáciu s ostatnými členmi projektových tímov. 
Viac>>
BIG DATA in HR – Turning Data into Valuable Insights – Knowledge Central 
19th - 20th of November 2015 | Vienna 
Wouldn’t it be great to have the answers to all the boss’s questions during business reviews?   Well now you have the opportunity to empower your instincts with data driven strategy, speak the language of the business  and have a different type of conversation with other functions. Embrace Big data in HR, and make life easier. 
More info>>

 

footer_img

Copyright © 2015, HRcomm - www.hrcomm.sk