Osobnosť personálneho manažmentu

V kategórii Osobnosť personálneho manažmentu získala cenu Zdenka JUNASOVÁ, HR senior manažérka spoločnosti Embraco Slovakia, s.r.o.. Cenu získala za viacročné profesionálne a úspešné vedenie HR úsekov viacerých spoločností pri dosahovaní firemných cieľov prostredníctvom nástrojov personálneho manažmentu a za osobnú angažovanosť v HR komunite.

 

 

1.    Zdenka, je tomu pár týždňov, čo si sa dozvedela o ocenení HR Gold – Osobnosť personálneho manažmentu roku 2014. Aká bola Tvoja prvá reakcia? 

O mojej reakcii by mohol viac hovoriť  Brano Vargic :) . Veľmi úprimne, bola som zaskočená  ale aj milo prekvapená. V takomto momente si uvedomíte, aká je naša (HR) práca krásna. Ak ju robíte s plným nasadením a srdcom, zabudnete na všetko úsilie, energiu, hodiny premýšľania, prebdené noci, keď robíte ťažké rozhodnutia. Uvedomíte si, že to má zmysel a  stojí to za to.  

 

2.    Čo pre Teba toto ocenenie znamená?

K oceneniu pristupujem s veľkým rešpektom a úctou. Mala som tú česť pripojiť sa medzi  HR Gold laureátov, významné osobnosti HR a biznisu, ktorí boli a sú pre mňa vzorom a inšpiráciou. 

 

3.    Čo máš na svojej práci najradšej? Čo Ťa inšpiruje?

Myslím, že odpoviem slovami takmer celej HR komunity a manažérov (každý z nich je predsa HR manažér svojho tímu). Práca s ľuďmi je veľmi náročná misia, obohacujúca, inšpirujúca, zohľadňujúca mnohé aspekty ľudskej osobnosti a biznisu. 

Pre mňa osobne je to možnosť prispievať a ovplyvňovať  dianie vo firme etickým a ľudským prístupom, vniesť do biznisu aj kúsok  „človečiny“.  Samozrejme najviac, keď  vidím, ako sa  ľudia aj s troškou môjho pričinenia rozvíjajú a rastú nie len profesionálne, ale aj osobnostne. 

 

4.    Spomenieš si na najťažší moment doterajšej kariéry, ktorý Ťa výraznejšie ovplyvnil v súčasnom smerovaní? 

Úprimne odpoviem. V kariére každého človeka sú aj ťažké momenty, v HR o to ťažšie, že sú väčšinou späté s ľudskými osudmi. A je na nás, ako sa s takýmito chvíľami vnútorne vysporiadame. Každá takáto skúsenosť so sebou nesie aj veľa pozitívneho a posúva nás dopredu, ovplyvňuje rebríček hodnôt a životné priority. 

 

5.    Je niečo, čo by si rada odkázala nasej HRcommunite? 

Som veľmi rada, že HR komunita na Slovensku „žije“, a je čím ďalej aktívnejšia a viditeľnejšia vo svete biznisu. Sme otvorení zdieľať skúsenosti, „Best Practices“, navzájom sa inšpirovať, podeliť sa nie len o úspechy, ale aj úskalia pri zavádzaní nových postupov. Stávame sa skutočnými Business Partnermi, skvelými špičkovými odborníkmi. Vždy sa teším na stretnutia na rôznych fórach, kde mám možnosť stretnúť nielen kolegov z „fachu“, ale aj skvelých priateľov.

 

Rozhovor so Zdenkou Junasovou pripravila Soňa Šipkovská, Baarco & Tish s.r.o., členka predstavenstva HRcomm – ZRRĽZ.