Milí priatelia,

 

žijeme na prahu 4. industriálnej revolúcie, keď doslova za každým rohom číha „disruption“, všetko je agilné a rýchlosť a nepredvídateľnosť týchto zmien je obrovská. Využiť možnosti, ktoré technologický pokrok prináša, a zároveň byť pripravený čeliť digitálnym hrozbám si vyžaduje oveľa zásadnejšie zásahy do tradičného „modus operandi“ dnešných spoločností ako iba inováciu v podobe „cool“ aplikácie alebo platformy. Okrem sledovania trendov a prispôsobenia sa novým biznis modelom postavených na umelej inteligencii, virtuálnej realite, machine learning-u, analytických nástrojoch, cloudových a mobilných riešeniach bude doslova otázkou prežitia schopnosť vštepiť do svojich organizácií tzv. digitálny mindset a zručnosti, ktoré im umožnia byť skutočne úspešnými.

 

Preto bude potrebné klásť oveľa väčší dôraz na ľudské, organizačné alebo kultúrne bariéry spojené s narúšaním týchto tradičných modelov riadenia. Tak ako samotní lídri sa musia rýchlo adaptovať na neustále zmeny, aj pre HR to bude znamenať nové požiadavky v zmysle služby biznisu, ktoré si budú vyžadovať celkom odlišný prístup a nové strategické HR kompetencie.

 

Uvedomujúc si rozsah digitálnej transformácie naprieč všetkými odvetviami ekonomiky a s tým aj spojené množstvo otvorených otázok verím, že aj Vás tak ako mňa zaujíma ako na niektoré z týchto výziev reagujú v spoločnostiach Penta, Lenovo, SAP alebo Česká spořitelna. Ak áno, príďte si vypočuť ich predstaviteľov Braňa Hunčíka, Petra Rolného, Scotta Marlowa, Pavla Bartáka a Maxima Strashuna na TREND konferenciu Personálny manažment 2017, kedy nám v rámci bloku „Technológie“ porozprávajú o svojich skúsenostiach a praktických príkladoch využitia moderných technológií v rozličných oblastiach HR. Pre bližšie detaily si kliknite na program konferencie. 

 

 PROGRAM KONFERENCIE 

 

Teším sa na stretnutia s Vami 3. – 4. októbra 2017 v DoubleTree by Hilton Hotel Bratislava.

 

 

Karol Wicklein, 
gestor konferencie a člen predstavenstva HRcomm