Trojhodinový mentoring s GroWith HRcomm

 

Od začiatku roka sme pre našich „GroWiťákov“ pripravili 7 odborných hybridných GroWith stretnutí, 1 online legislatívne okienko s JUDr. Dagmar Zukalovou či letné neformálne networkingové stretnutie na Tyršáku. Okrem pravidelných stretnutí majú možnosť využívať aj ďalšie benefity, čo je zaručene ďalší dôvod, prečo sa oplatí byť členom tejto platformy. 
 
GroWith HRcomm benefit: 3 hodinový mentoring na vybranú tému od HR profesionála
 
Najaktívnejší členovia našej platformy mali po prvýkrát možnosť využiť inšpiratívny benefit, a to trojhodinový mentoring od HR profesionála. Dve výnimočné a zanietené HR-istky, Katka Lacková zo spoločnosti NAY a Angelika Paliderová zo spoločnosti Photoneo, si vybrali svoje témy a svojho HR profesionála. 
 
Katka a Angelika, ktoré sú v GroWith platforme od úplneho začiatku, sa s nami podelili o svoje dojmy a skúsenosti z GroWith HRcomm mentoringu.
 
1. Ako hodnotíte mentoring GroWith HRcomm, ktorý ste mali možnosť získať ako najaktívnejšie členky platformy?
 
Katka: Keď som prvýkrát zaregistrovala GroWith HRcomm, zaujal ma aj tento benefit, avšak vôbec som nepočítala s tým, že by som ho mohla získať. O to príjemnejší bol telefonát od Andrejky Škultétyovej, že som jedna z najaktívnejších členiek a získavam možnosť absolvovať mentoring. Po navrhnutí tém, ktorým by som sa rada venovala, som dostala zoznam profesionálov z HRcomm-u, ktorí sa ponúkli dané témy odmentorovať. Musím povedať, že rozhodovanie bolo naozaj ťažké. Všetkých totiž považujem za odborníkov v HR oblasti a od každého by som si toho určite veľa odniesla. Nakoniec som si vybrala tému „Rozvoj kariérnej cesty s Ľudkou Guerin (prezidentka HRcomm)“ ako mentorkou a neľutujem. :o)
          
Angelika: Skvelý benefit, s ktorým som ani nepočítala - benefitom už sú samotné GroWith stretnutia. :o) Boli to naozaj asi najlepšie strávené 3 hodiny. Sama som si mohla vybrať témy, ktoré ma zaujímajú, v ktorých by som potrebovala usmerniť. Chcela som sa venovať téme „L&D – firemné vzdelávanie“ a HRcomm vybral spomedzi seba mentora, ktorý je odborníkom na danú tému (v mojom prípade spravili výborný výber :o)).  Mojím mentorom sa stal Michal Bača (bývalý člen predstavenstva HRcomm). Celé to bolo veľmi príjemné, rozdelili sme si to s Michalom na 2 sedenia po 1,5 hodine a z oboch som odchádzala plná nových nápadov a pozitívnej energie. 
 
2. Čo vám mentoring priniesol?
 
Katka: V prvom rade som Ľudke veľmi vďačná za ochotu, ako aj čas, ktorý mi venovala. Dohodli sme sa, že si mentoring rozdelíme na dve stretnutia. A čo mi mentoring priniesol? Príjemný rozhovor, nové pohľady na tému, ktorú preberáme, veľa vecí na premýšľanie a nakopnutie zúčastniť sa konferencie HRcomm. :o)
 
Angelika: Na mentoring som prichádzala plná otázok a neistoty v téme, ktorú som začala riešiť, a tým je L&D. U nás v práci nebol aktuálne nikto, kto by sa tejto téme hlbšie venoval. Máme kurzy angličtiny, na ktoré sa môžu zamestnanci prihlásiť a keď niekto potrebuje určité školenie, tak sme to riešili veľmi individuálne. Dotazník spokojnosti nám tiež ukazoval, že toto je téma, v ktorej potrebujeme zabrať a najviac zamestnancom chýba práve priestor na rozvoj. Nápady som mala, ale nevedela som ako túto tému uchopiť, ako s tým pracovať, ako nastaviť správne vzdelávanie a ako sledovať či idem správnym smerom. Vo všetkom, s čím som prišla, ma vedel Michal Bača usmerniť, podporiť a ukázal mi spôsoby, akými sa to dá robiť a čo sa jemu osvedčilo v praxi, a tiež mal v zálohe aj dáta z rôznych výskumov. Celé to prebiehalo veľmi uvoľnene a ani neviem ako nám to ubehlo. Aktuálne som naladená sa tejto témy chopiť naplno a verím, že to prinesie želané výsledky. :o)
 
3. Čo by ste odkázali kolegom, ktorí ešte nie sú alebo váhajú či sa zapojiť do platformy GroWith Hrcomm?
 
Katka: Nech neváhajú a prídu. Prvýkrát určite odporúčam osobné stretnutie. Ak váhajú z obavy, že nebudú nikoho poznať, z osobnej skúsenosti môžem povedať, že je to neopodstatnené. Tiež som išla na prvé stretnutie nervózna s myšlienkami, že nikoho nepoznám a čo to bude zač. Petra Matejíčková spoločne s dievčatami z HRcomm ma však hneď vtiahli do rozhovorov a dokázali spolu s ostatnými členmi vytvoriť príjemnú atmosféru. Už pri odchode z prvého stretnutia som vedela, že o mesiac som určite späť. 
 
Angelika: Nie je prečo váhať. GroWith HRcomm je skvelá platforma, ktorá je sama o sebe benefitom. Pravidelné stretnutia so zaujímavými hosťami, ktorí s nami zdieľajú svoje skúsenosti na rôzne témy z oblastí HR, skvelá skupina ľudí vždy ochotná podeliť sa o svoje skúsenosti, poradiť, odkázať na to, čo potrebujeme alebo hľadáme. Každý z nás sa stretol s iným typom firmy s inými problémami a úspechmi a je skvelé, keď si to vieme spolu zazdieľať. Takto vznikajú nové inšpirácie. :o) A toto všetko je pre nás ZADARMO. No nie je to skvelý benefit sám o sebe? Mentoring bol už len takou sladkou čerešničkou na torte. :o)
 
A čo na samotný mentoring hovorí Ľudka Guerin, prezidentka HRcomm a mentorka Katky Lackovej?
 
V rámci HRcomm boardu sme ponúkli najaktívnejším „growiťákom“ možnosť pár hodín mentoringu, na tému, ktorú si sami vyberú a zároveň s osobou z boardu, ktorú si vyberú. A jeden taký šikovný človek si vybral práve mňa, čo ma veľmi potešilo.:o) Mentoring je chápaný ako “benefit pre mentorovaného”, ja to však vnímam obojstranne ako veľmi obohacujúce. A vnímam to tiež ako príležitosť a výbornú skúsenosť. V HRcomm všetci pracujeme, pretože chceme a aktivity, ktoré vytvárame sú práve tie, ktoré korešpondujú s našou víziou. Ja osobne budem veľmi rada takýto mentoring podporovať a dúfam, že to bude len vítané v GroWith HRcomm komunite. :o)
 
Všetko o GroWith HRcomm platforme sa dozviete na www.hrcomm-growith.sk.