Lidl Slovenská republika v.o.s.

Sme najväčšia sieť diskontných predajní v celej Európe a na Slovensku patríme medzi najvýznamnejšie spoločnosti v oblasti maloobchodu. Našim zásadným princípom a kľúčom k úspechu je jednoduchosť. Tomu prispôsobujeme celé naše konanie. Nakupujeme a predávame s cieľom, aby sme našim zákazníkom ponúkali tovar každodennej spotreby v najlepšej kvalite a za najprijateľnejšiu cenu. Sme v 30 krajinách. Na slovenský trh sme vstúpili v septembri 2004. Máme 134 predajní, ktoré zásobujú 3 logistické centrá v Nemšovej, Prešove a Seredi. Zamestnávame viac ako 4 000 zamestnancov.

Ponúkame stabilné zamestnanie v dynamicky sa rozvíjajúcej spoločnosti, kde je každý úspech férovo ocenený. Rozvoj zamestnancov je jednou z priorít spoločnosti. Máme prepracovaný systém zapracovania pre každú pracovnú pozíciu. Našim zamestnancom pomáhame zosúladiť súkromný život s kariérou a poskytujeme im aj širokú škálu benefitov.

 

 

Kontaktná osoba:

Ing. Klára KOLÍNOVÁ

Head of Learning & Development

 

Klára sa pohybuje vo svete HR viac ako 10 rokov, a to v nadnárodných spoločnostiach v developerskej oblasti a v oblasti retailu. V rámci svojej kariéry sa venovala HR projektom, event managementu a zamestnaneckým benefitom v spoločnosti Lidl Česká republika. Od roku 2017 prevzala zodpovednosť za strategický rozvoj a vzdelávanie zamestnancov v spoločnosti Lidl Slovenská republika. Počas jej pôsobenia získal slovenský Lidl prestížnu certifikáciu TOP Employer Slovensko 2018 a TOP Employer Europe 2018, ako aj národné ocenenie „naj zamestnávateľ 2017“.

 

Kontakt: klara.kolinova@lidl.sk

 

 

 

Prečo ste sa rozhodli stať súčasťou nás HRcomm-ákov?

Takisto ako mnoho ďalších firiem aj my chceme byť súčasťou inšpiratívnej komunity, ktorá sa snaží posúvať HR vpred, motivuje firmy aby sa venovali tejto téme naplno a navzájom si zdieľali skúsenosti. HRcomm považujeme za združenie, ktoré prináša svojim členom množstvo užitočných výhod a čo je najdôležitejšie, vytvára priestor pre networking, zdieľanie skúseností a rozvoj v rôznych témach.
 

Čo chcete pre HR komunitu urobiť?

Radi sa podelíme s našimi skúsenosťami a pohľadmi v rôznych HR témach, ktorým sa v rámci našej práce venujeme.

 

S akými témami sa chcete s nami podeliť?

V našej spoločnosti vnímame HR ako celok zložený z niekoľkých častí. Radi sa podelíme o skúsenosti v oblastiach ako sú budovanie zamestnávateľskej značky a recruiting, v rámci ktorých ukazujeme našim potenciálnym zamestnancom aký sme a prijímame tých najlepších. Takisto sa venujeme aj témam, ktoré podporujú to, že sa o našich súčasných zamestnancov staráme najlepšie ako vieme, a to prostredníctvom oddelení motivácie zamestnancov, rozvoja a vzdelávania zamestnancov ako i mzdového oddelenia. Prostredníctvom týchto oddelení sa snažíme v HR neustále zlepšovať a tým vytvárať lepšie podmienky pre našich terajších aj potenciálnych zamestnancov.