"Vyspovedali" sme víťazku ocenenia HRTalent 2022
 
Ahoj Veronika, myslím, že Ťa momentálne pozná väčšina z nás, ale napriek tomu, skús sa nám priblížiť pár vetami.
Volám sa Veronika, v Lidli pracujem už 6 rokov a od marca tohto roku mám na starosti oddelenie firemnej kultúry a rozvoja a vzdelávania zamestnancov. Takisto som aj ambasádorka pre diverzitu a inklúziu, z čoho sa veľmi teším. 
 
Prezraď nám ako si sa dostala k práci na HR? Bolo jasné už od začiatku, že Tvoja cesta povedie na HR?
Práveže vôbec nie. :) Študovala som medzinárodný obchod a myslela som si, že moja kariéra sa bude uberať týmto smerom. Spätne, keď sa však pozerám na svoje pracovné skúsenosti počas študentských čias, smerovala som k HR. Teraz však musím zhodnotiť, že HR je veľmi rôznorodá oblasť, v ktorej som sa našla. 
 
Čo ťa najviac baví/napĺňa na tejto práci?
Najmä tá spomínaná rôznorodosť a dynamika. Veľmi ma baví, že sa môžem neustále rozvíjať a prinášať nové nápady. Takisto sa snažím posúvať vpred aj celý môj tím. Za nesmierne dôležité považujem to, že vďaka našej práci ovplyvňujeme spokojnosť našich zamestnankýň a zamestnancov. Vidieť  práve tieto výsledky je najväčšia satisfakcia. 
 
Máš predstavu, čo by si robila, keby si nepracovala na HR?
Pravdepodobne spomínaný obchod alebo marketing. HR by mi však veľmi chýbalo. Ja som veľmi vďačná sa celú svoju kariérnu cestu, ktorá ma k mojej práci doviedla. 
 
Veronika, aké boli tvoje pocity, keď si zistila, že Ťa chce Tvoja nariadená nominovať do súťaže HRTalent? 
Do súťaže HR Talent ma nominovala Miška Průša Nešporová, naša HR riaditeľka. Keď mi to oznámila, veľmi ma to prekvapilo a zároveň potešilo. Zároveň som sa pýtala samej seba, či mám vôbec šancu.
 
Prezradíš nám niečo o projektoch, do ktorých si bola zapojená alebo o nápadoch, ktoré si iniciovala a na ich základe Ťa nominovali do súťaže HRTalent?
V podstate som bola nominovaná s „projektom“, ktorý u mňa reprezentuje 3,5 ročnú prácu. Pred 3,5 rokmi som založila oddelenie HR marketingu a Employer brandingu, ktoré som postupne formovala. Na začiatku som sa veľmi veľa vzdelávala, aby som vôbec vedela, čo to obnáša. Postupne som si budovala tím a skladala agendu. Interne bolo pre mňa kľúčové, aby sme nastavili nové a zefektívnili doterajšie procesy, aby sme mali konzistentnú a atraktívnu HR komunikáciu smerom k zamestnancom. Bolo pre mňa dôležité, aby sme si budovali sieť interných ambasádorov a aby sme boli vzorom aj pre iné Lidl krajiny. Externe som chcela pracovať na komunikácii, vďaka ktorej budeme tou správnou voľbou pre našich kandidátov a zároveň inšpiráciou v oceneniach a certifikátoch pre ostatné spoločnosti. Jednotlivých projektov a nápadov bolo celé spektrum.
 
Čo pre Teba znamená, že si sa stala víťazkou súťaže HRTalent
Byť HR Talentom je pre mňa veľká česť. Keď som počula svoje meno, bola som veľmi prekvapená a dojatá. Zároveň aj hrdá na seba a na svoj tím, čo všetko sa nám podarilo. Takisto aj veľmi vďačná, jednak Miške, našej HR riaditeľke, že vo mne videla potenciál a že ma prihlásila, taktiež, že aj vďaka nej sa stále posúvam vpred. Porote, že si ma vybrali, Maxman Consultants, že vôbec takéto ocenenie existuje a mojim predošlým nadriadeným, lebo každá mi bola v niečom inšpiráciou a pomocou.
 
Prezradím, že si aj členkou platformy HRcomm pod názvom GroWith HRcomm, čo ťa zaujala na našej platforme, prečo si sa stala jej členkou?
Ja som človek, ktorý má veľmi rád vzdelávanie a rozvoj a rád sa inšpiruje. HRcomm a samotné GroWith je platforma, ktorá toto všetko do slovenského HR vnáša. Myslím si, že je dôležité byť obklopený tými správnymi ľuďmi, ktorí nás dokážu inšpirovať a od ktorých sa vieme veľa toho naučiť. 
 
Si mladá talentovaná, určite máš predstavu, ako by sa mala uberať tvoja pracovná budúcnosť. Máš sny, ambície, za ktorými si chceš ísť?
Práveže vôbec nie. Asi to bude znieť zvláštne, ale ani som doteraz nemala. Skôr bolo pre mňa dôležité, každý deň robiť to najlepšie, čo viem a neustále sa rozvíjať. Tá pracovná cesta sa začala predo mnou črtať vždy sama. Verím, že tak to bude aj v budúcnosti. 
 
Ako už všetci vieme, si zanietená mladá HRistka, ale povedz, čo ťa najviac napĺňa, keď zavrieš počítač a nemusíš riešiť prácu? 
Pre mňa je work-life balance veľmi dôležitý. V zásade si myslím, že je to aj môj recept na to, aby ma moja práca stále bavila. Snažím sa pravidelne cvičiť, prechádzať, stretávať s priateľmi a rodinou. Teraz v tomto letnom období by ste ma našli každý deň sedieť na balkóne, kde mám svoju malú mestskú záhradku a takú moju oázu pokoja - čítať knižku, časopisy, učiť sa nemčinu či len tak relaxovať.