Atos IT Solutions and Services s.r.o.

Sektor: IT, telekomunikácie

Regionálne kluby: Bratislavský Regionálny Klub

Domovská stránka: www.sk.atos.net

 

Hlavný predmet činnosti:

  • IT služby

 

Atos SE (Societas Europaea) je lídrom v digitálnych službách, ktorý dosiahol pro forma ročný výnos vo výške 12 miliárd eur a ktorý zamestnáva 100-tisíc ľudí v 72 krajinách.
 
Akvizíciou spoločnosti Siemens IT Solutions and Services v októbri 2010 začal Atos pôsobiť na Slovensku pod menom Atos IT Solutions and Services, s.r.o. Obrat Atos Slovensko v roku 2015 presiahol sumu 100 miliónov EUR a zamestnáva 335 zamestnancov v Bratislave, Prievidzi, Košiciach a Žiline. 
 
Atos prináša poradenstvo a systémovú integráciu, riadené služby a outsoursing biznis procesov, cloudové operácie, Big Data a riešenia pre kybernetickú bezpečnosť, rovnako aj transakčné služby prostredníctvom Worldline, európskeho lídra v oblasti platobných a transakčných služieb. 
 

Vďaka vysokej technologickej odbornosti a znalostiam priemyselných odvetví, spoločnosť Atos pracuje s klientmi z rôznych obchodných sektorov: finančné služby, zdravotníctvo, výrobný priemysel, médiá, telekomunikácie, energetika, verejný sektor, doprava, obrana a retailové podniky.
 

Atos sa zameriava na technológie, ktoré prinášajú pokrok a pomáhajú organizáciám vytvárať ich firmu budúcnosti. 
 

Atos je celosvetovým technologickým partnerom Olympijských a Paralympijských hier a je kótovaná na parížskej burze NYSE Euronext Paris.
Spoločnosť Atos pôsobí pod značkami Atos, Atos Consulting, Atos Worldgrid, Bull, Canopy, Unify a Worldline.