HRcomm & TA3 konferencia: Human Capital 2023

 

 

Lucia ČIŠKOVÁ
Managing Director |  Business Lease Slovakia


Skúsená líderka s 15 ročnými skúsenosťami v oblasti finančných služieb/mobility/obchodu. V súčasnosti je Výkonnou riaditeľkou spoločnosti Business Lease Slovakia, komplexný poskytovateľ služieb mobility pre firmy a fyzické osoby. Vo firme pôsobí 10 rokov. Vyniká svojim osobným prístupom k ľuďom, silnou orientáciou na zákazníka a nadšením pre inovácie a rastové príležitosti. Zákazníckej skúsenosti sa venuje od roku 2019. Postupne zaradila „Customer & Employee Experience“ medzi stavebné kamene úspechu firmy. Jej filozofia je spokojný zamestnanec = spokojný zákazník. V roku 2022 získala firma Business Lease Slovakia významné svetové ocenenie Customer Centricity World Series udeľované spoločnosťou Arcet Global. Spomedzi 300 súťažiacich firiem z 34 krajín sveta, porota ocenila firmu ako najúspešnejšiu v kategórii Business Change or Transformation. Vyštudovala Vysokú školu ekonomickú v Prahe, neskôr si urobila MBA v oblasti Marketing Management & International Business. Dnes si dopĺňa vzdelanie na CX Academy v Dubline a pracuje na získaní akreditovaného diplomu z Glasgow Caledonian University. Má jedného syna. Rada športuje, cestuje, hrá golf a číta detektívky.

LINKEDIN PROFILE


 

 

 

Róbert DUSÍK
CEO & Co-Founder | TITANS freelancers

 

Róbert po štúdiu aplikovanej informatiky informačných a riadiacich systémov na Žilinskej univerzite pracoval 6 rokov vo Viedni ako IT freelancer - Softvérový inžinier - pre jedného z najvýznamnejších hráčov na svetovom poisťovacom a finančnom trhu. Okrem samotného developmentu funkčných častí dovtedy najväčšieho poistného systému spoločnosti zastrešoval proces aplikačnej správy, analýzy a optimalizácie systémových databáz vrátane komunikácie s ostatnými IT zložkami projektového tímu.
Dnes, ako spoluzakladateľ, pôsobí na riadiacej pozícii v TITANS freelancers, ktorá je jednotkou v oblasti outsourcingu IT špecialistov na slovenskom trhu. V roku 2021 spoločnosť rozšírila svoje územné pôsobenie do Českej republiky s cieľom budovať z TITANS silného nadnárodného hráča v stredoeurópskom regióne.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Anton KELEŠI

Deputy Managing Director  │ DSV Solutions Slovakia  

 

Anton pôsobí v DSV Solutions Slovakia od roku 2015 kde zastáva pozíciu Deputy Managing Director. Je skúseným lídrom a odborníkom na logistiku pričom zodpovedá za vedenie divízie Solutions na Slovensku s takmer 500 ľuďmi. Vyštudoval Materiálovo-technologickú fakultu STU v Trnave. Svoje odborné znalosti aplikoval do vedeckej práce vo VŠM/City University of Seattle, kde úspešne obhájil doktorandský titul, pričom aktívne prednáša logistiku na viacerých vysokých školách. Dôležité skúsenosti získal počas 25 ročných skúsenostiach v logistike a pôsobením vo viacerých manažérskych pozíciách, napr. pri zakladaní spoločnosti HOPI na Slovensku so zodpovednosťou za suchý, chladený crossdocking ako aj rozbeh najväčšieho skladu pre mrazený tovar na Slovensku. Ďalej pôsobil ako riaditeľ logistiky v spoločnosti CS CARGO. V spoločnosti GEFCO Slovakia na pozícii Projektový manažér Logistics Solutions & GefBoxSystem implementoval viacero úspešných logistických projektov. Svoje skúsenosti ďalej využíval v spol. CEVA Logistics, kde na pozícii BD & SD manager bol zodpovedný aj za okolité štáty. Medzi hlavné záľuby otca dvoch detí patria okrem rodiny a práce aj potápanie, lyžovanie a cestovanie.

 

 LINKEDIN PROFILE 


 

 

Peter KRUTIL

Generálny riaditeľ | Slovenská sporiteľňa

 

Bankár, športovec, fanúšik inovácií a nových technológií. Viac ako dve desaťročia je verný Slovenskej sporiteľni, ako CEO ju riadi od roku 2018. Podľa magazínu Forbes a spoločnosti PwC sa v rokoch 2021 a 2022 stal najrešpektovanejším CEO. Spolu s kolegami z najväčšej banky na Slovensku pomáha našej krajine tvoriť budúcnosť, na ktorú sa môžeme všetci tešiť. Slovensko budúcnosti vidí ako moderné, úspešné a zelené. Verí, že tak sa má správať firma ako zodpovedný líder. 

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Martin KURUC
Generálny riaditeľ │ Tesco na Slovensku


Martin v spoločnosti Tesco pôsobí od roku 2000, keď začínal na pozícii obchodného manažéra na jednej z prevádzok v Bratislave. Postupne prešiel viacerými pozíciami v obchodoch, na oddelení prevádzkovej podpory až po najvyššie manažérske pozície na Slovensku aj v Česku. V roku 2017 sa stal prevádzkovým a neskôr výkonným riaditeľom pre český i slovenský trh. V roku 2022 sa stal ambasádorom ocenenia zodpovedného podnikania Via Bona v kategórii zodpovedná veľká firma. V súčasnosti pôsobí ako CEO pre Tesco Stores na Slovensku. Je ženatý a má tri deti.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Ľuboš LOPATKA
CEO  Nemocnica Bory


Ľuboš vyštudoval Strojnícku fakultu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, po štúdiu pracoval v Pozemných stavbách v Trnave.
V roku 1991 sa stal námestníkom ministra pre správu a privatizáciu majetku a neskôr riaditeľom Slovenskej kartografie.
V deväťdesiatych rokoch pôsobil okrem iného v Kone Lifts v Bratislave, dcére fínskeho výrobcu výťahov, v roku 1998 sa stal generálnym riaditeľom celulózo-papierenskej spoločnosti Kappa a od roku 2007 pracoval ako regionálny riaditeľ pre strednú a východnú Európu MetsäTissue.
Od roku 2010 bol dva roky počas vlády Ivety Radičovej generálnym riaditeľom Sociálnej poisťovne. V rokoch 2013 až 2017 pôsobil ako generálny riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia patriacej Pente. Dva roky potom viedol súkromnú spoločnosť Výskumný ústav zváračský. V roku 2020 sa stal generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva štátnej teplárenskej spoločnosti MH Manažment. V roku 2022 sa vrátil do skupiny Penta, aby viedol dokončenie a spustenie Nemocnice Bory.


 

 

Michal MAJOR
Generálny riaditeľ │ Whirlpool Slovakia


Michal je absolventom Technickej Univerzity v Košiciach, fakulty BERG, kde neskôr pôsobil ako odborný asistent. Svoje pôsobenie v odvetví priemyselnej výroby začal v oblasti procesnej kvality v spoločnosti Gilbos Slovakia a neskôr v rámci automotive pracoval na rôznych pozíciách v oblasti SQA, procesnej a zákazníckej kvality v spoločnosti Hyundai Mobis. Od roku 2007 zastával pozíciu Lean & Production Manager v spoločnosti Hengstler. V spoločnosti Whirlpool Slovakia pôsobí od roku 2011. Svoje pôsobenie v tejto organizácii začal na pozícii Lean & Industrial Engineering managera. Od začiatku roku 2015 zastáva pozíciu generálneho riaditeľa spoločnosti. Na základe získaných skúseností a ich aplikácii do praxe získal v roku 2019 PhD v oblasti Lean Transformácie výrobných organizácií. Aktuálne okrem riadenia Whirlpool Slovakia riadi aj strategické aktivity na zavádzanie Industry 4.0 a digitalizácie a automatizácie vo všetkých výrobných závodoch Whirlpoolu v Európe.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Lucia PAŠKOVÁ
Strategy, Vision, Founding Partner │ CURADEN Slovakia


Lucia je mama a súmama 4 detí vo veľkej patchworkovej rodine, zakladateľka, spolumajiteľka slovenského Curaproxu, agentúry Milk, AI Dental, Školy permakultúry, exCEO slovenského Curaproxu, spoluzakladateľka iniciatív Kto pomôže Slovensku a Ukrajine, členka správnej rady Bystrín, podnikateľka, podporovateľka ľudských práv a regenerácie Zeme a spoločnosti, bublinová prepájačka.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Ing. Michal PIŠOJA, MPH, LL.M. (40)
Predseda predstavenstva AGEL a.s. a AGEL SK a.s.


Michal vyštudoval medzinárodné vzťahy na Ekonomickej univerzite v Bratislave a medzinárodný obchod na Univerzite vo Wittenbergu. Finančné a manažérske skúsenosti získaval počas svojho osemročného pôsobenia v Rakúsku a Rusku, kde pracoval ako investičný riaditeľ v nadnárodných spoločnostiach. Od roku 2014 pôsobí v spoločnosti AGEL, kde manažoval viaceré nemocnice Skupiny AGEL. Od roku 2021 vykonáva funkciu predsedu predstavenstva spoločností AGEL a.s. a AGEL SK a.s. Skupina AGEL je v rámci Česka a Slovenska je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe. V roku 2022 bol časopisom Forbes zaradený do listiny TOP CEO v Českej republike. 

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Majo PORVAŽNÍK
Managing Co-founder 
Vacuum Group

 

Ako absolvent Oxfordu, Majo založil najväčšiu regionálnu advokátsku kanceláriu podporujúcu inovátorov Sparring a legaltechové startupy Trama a Verdikto. Tiež spoluzaložil a vedie Vacuum Group, ktorá je jedným z kľúčových inovačných hubov v CEE. V rámci dobrovoľníckych aktivít pôsobí v Rade vlády SR pre vedu, techniku a inovácie; Slovenskej aliancii pre inovatívnu ekonomiku a v Lepšej advokácii. 

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Branislav SANDTNER 
Generálny riaditeľ 
Citibank Europe plc, pobočka zahraničnej banky

 

Branislav vyštudoval odbor financie a bankovníctvo na Ekonomickej univerzite v Bratislave a jeho profesionálna kariéra bola vždy zameraná na oblasť bankovníctva. V Citibank pôsobí už vyše 25 rokov. Zastával rôzne pozície vrátane manažérskych postov, ako napríklad Senior country operation officer (Operations & Technology head) pre Slovensko a taktiež Treasury and Trade Solutions head pre Českú republiku a Slovensko – na tejto pozícii pôsobil 6 rokov. V roku 2021 bol vymenovaný za nového generálneho riaditeľa Citi na Slovensku. Momentálne sa aktívne zapája do aktivít zameraných na digitalizáciu a modernizáciu bankových produktov, je členom správnej rady AmCham Slovensko a neziskovej organizácie JA Slovensko, ktorú Citi dlhodobo podporuje.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Igor TÓTH
CEO │ O2 Slovakia  


Igor je veľký šéf veľkej firmy O2, kde začínal ešte ako mladý muž na stoličke špecialistu pre prieskum v roku 2008. Vášeň pre zákazníka mu zostala aj potom ako vystriedal viaceré pozície v komerčnej oblasti so zodpovednosťou za riadenie marketingových aktivít zahŕňajúcich produktové portfólio vrátane komunikácie a manažmentu hodnoty zákazníka. V roku 2011 pôsobil v oblasti riadenia zákazníckej skúsenosti v centrále Telefónica v Londýne a v roku 2017 získal titul Marketér roka. Na titul Manažér roka ešte len čaká. Igor študoval biznis a marketing na Univerzite Komenského, na chvíľu na Univerzite v Groningene a nedávno mu učarila London Business School, kde absolvoval leadership program. V  Gallupe mu vyšiel ‘learner’ ako najsilnejší talent, čo ho predurčuje byť večným študentom života.

 

LINKEDIN PROFILE


 

Moderátorka konferencie:     
     
 

Ľudmila GUERIN
Prezidentka HRcomm 

Senior Manager – HR Advisor  |  PwC Slovensko

 

Ľudmila vyštudovala Filozofickú fakultu Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Svoju kariéru začala počas školy v oblasti marketingu, kedy sa po pár rokoch rozhodla pre zmenu a začala sa venovať HR. Bolo to pre ňu jedno z najlepších profesionálnych rozhodnutí. Začínala v boutique firme venujúcej sa headhuntingu C+ riadiacich úrovni, v  ktorej pokračovala aj v zahraničí. Po návrate domov v roku 2008 nastúpila do veľkej korporátnej spoločnosti centra zdieľaných služieb, kde sa venovala náboru, AC/DC a interným školeniam v oblasti mäkkých zručností. Od roku 2011 pracuje v rešpektovanej a v súčasnosti najväčšej poradenskej spoločnosti v Big4 – PricewaterhouseCoopers, momentálne na CEE Strategy & Transformation Senior Manager – People & Change. Od novembra 2018 bola Ľudmila viceprezidentkou pre zahraničné vzťahy, domáce aktivity a sponzoring v HRcomm a v roku 2021 sa stala jeho prezidentkou. V júni 2021 získala ocenenie HRLeader.

 

LINKEDIN PROFILE