Konferencia Chopok Nr. 2/2023: Budúcnosť HR na pomyselnej križovatke technológií, inovácií, biznisu a ľudí - aká bude rola HR?

 

 

Jitka ADÁMKOVÁ
CHRO |  Slovak Telekom & T-Mobile Czech Republic

 

Jitka pôsobí ako CHRO a členka predstavenstva v spoločnostiach T-Mobile a Slovak Telekom. Je doktorkou práv a držiteľkou titulu MBA. Jitka má rozsiahle skúsenosti v oblasti HR, B2C, projektov zmien a reštrukturalizácie, vrátane agility HR a digitalizácie. Do roku 2019 spájala svoj profesionálny rozvoj s energetickým priemyslom, keď ako HR riaditeľka skupiny RWE v Českej republike koordinovala aktivity v oblasti HR CEE. Tri roky pôsobila v oblasti B2C ako Managing Director & COO v spoločnosti innogy Customer Services v Českej republike. Od roku 2017 pracovala v centrále innogy v Nemecku a bola zodpovedná za medzinárodné projekty zamerané na zmenu firemnej kultúry ako senior viceprezidentka Applied Excellence&Change.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

 

Ján CIFRA

CEO | Dedoles

 

Ján je bývalý CEO WebSupportu, najväčšej hostingovej spoločnosti na Slovensku a Managing Director CEE regiónu v Loopia Group. Má široký záber z oblasti startupov, technologických firiem a biznisu. Štyri roky pracoval ako Head of Business Development pre Piano a radil rôznorodým startupom a podnikateľom. Predtým bol riaditeľom bankovej divízie v spoločnosti Axasoft a pôsobil v nadnárodnej spoločnosti Infineon Technologies ako developer, projektový manažér a manažér aplikačných platforiem. Počas štúdia MBA na prestížnej Vlerick Business School v Belgicku pracoval na projektoch pre startupy v Londýne, či radil ING Belgium v oblasti near-shoring. Aktuálne vedie spoločnosť Dedoles ako CEO. Ján drží titul MBA s Vlerick Business School a Mgr. Fyziky a BioFyziky z Univerzity Komenského.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Martin ČAMBOR

HR Director | Slovenská sporiteľňa

 

Martin má viac ako 25-ročné skúsenosti v oblasti HR. Študoval Ekonomiku zahraničného obchodu a svoju profesionálnu kariéru v oblasti riadenia ľudských zdrojov začal budovať už v roku 1997 v spoločnosti DHL Worldwide Express, kde naposledy pracoval ako Regionálny HR Director pre Európu, Stredný východ, Afriku a Latinskú Ameriku.  V súčasnosti pôsobí na pozícii HR riaditeľa v Slovenskej sporiteľni, kde pôsobí už od roku 2006, s výnimkou krátkej prestávky v rokoch 2017 až 2021, kde pracoval pre spoločnosti Atlas Copco, Jaguar Landrover a Metrostav DS a.s.. Za svoje pôsobenie v odbore získal viaceré ocenenia. Martin pôsobil v rokoch 2012 až 2014 na pozícii prezidenta asociácie HRcomm.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Matúš HORVÁTH
Head of PeoplePowerful Medical

 

Matúš viedol People/HR tímy v slovenských startupoch Slido a Simplicity. Teraz je Head of People v spoločnosti Powerful Medical, ktorá vyvíja produkt na diagnostiku kardiovaskulárnych ochorení (č. 1 v celosvetovej príčine smrti) skenovaním EKG pomocou AI a Machine Learning. Spolu s tímom pomáha vybudovať svetovú spoločnosť, ktorá vyvíja globálnu technológiu na záchranu životov.
Predtým Matúš zbieral skúsenosti vo väčších nadnárodných spoločnostiach na rôznych HR pozíciách, až kým nevyplával do start-upových vôd. Matúš sa celoživotne učí a miluje pomáhať ľuďom objavovať a naplno žiť svoj potenciál. V súčasnosti sa Matúš učí aj to, ako byť správnym otcom pre 3,5 ročnú Marínu a polročného Dávida a ako byť efektívnejší s menej hodinami spánku.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Martin HOIDAR

Partner │ humancraft


Martin je jedným zo spoločníkov firmy humancraft, kľúčovou postavou salesu, trénerom, facilitátorom a hlavnou tvárou humancraftu na Slovensku. 
Radšej sa pretrhne, ako aby vám odmietol podať pomocnú ruku. Je pragmatický, úprimný a férový a miluje, keď sa s ním jedná na rovinu. 
Pokiaľ tohoto životného optimistu a veľkého „pohoďáka“ pristihnete so zlou náladou, máte tréning zdarma. 
Doma má olympioničku v plážovom volejbale a malého „rošťáka“ Viktora a ešte menšiu princezničku Klárku.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Zdenko HOSCHEK
Majiteľ a CEO│ ZľavaDňa

 

Zdenko vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Pracoval v spoločnosti Deloitte, odkiaľ po 2 rokoch odišiel do UniCredit Bank. V roku 2009, po piatich rokoch v bankovníctve odišiel podnikať a postupne rozbehol, alebo akvizoval viacero úspešných projektov ako ZlavaDna.sk, SlevaDne.cz, Obedovat.sk, Lunchtime.cz, Boomer.sk, Bookio.sk, ktorých ročný obrat presahoval 25 miliónov Eur. So ZlavaDna.sk získal v roku 2013 medzinárodné ocenenie od spoločnosti Deloitte ako druhou najrýchlejšie rastúcou technologickou firmou v strednej Európe v kategórii Rising Stars. V roku 2014 sa podarilo Zdenkovi a jeho spoločníkovi predať projekty Obedovat.sk a Lunchtime.cz indicko-americkej firme Zomato za 3,25 mil. USD.  
V novembri 2017 Zdenko ukončil svoje pôsobenie ako CEO vo všetkých projektoch a predal svoje obchodné podiely svojmu spoločníkovi Petrovi Paškovi. 
V roku 2020 sa po 3 ročnej prestávke vrátil späť do biznisu a do ZlavaDna.sk, keď kúpil v spoločnosti 100%-ný podiel. V roku 2023 rozbehol inovatívnu platformu na rezerváciu pobytov a atrakcií FoxoBoxo.


LINKEDIN PROFILE


 

 

José KADLEC
Spoluzakladateľ holdingu GoodCall, Recruitment Academy a Datacruit 


José je spoluzakladateľom spoločností GoodCall, Recruitment Academy a Datacruit. Má skúsenosti ako softvérový inžinier, začínal ako netradičný LinkedIn headhunter, ktorý napísal knihu People as Merchandise: Crack the Code to LinkedIn Recruitment a stal sa prvým oficiálne certifikovaným LinkedIn profesionálom v regióne CEE. Okrem rozvoja vlastného biznisu školí a konzultuje témy digitálneho náboru s miestnymi a globálnymi talent acquisition tímami spoločností, ako sú IBM, Disney, Zalando, Cisco atď. Je tiež moderátorom HR podcastu Nelidské zdroje.

LINKEDIN PROFILE


 

 

Martin KALENDA
Zakladateľ, Senior konzultant, Kouč 
 Image Lab


Martin Kalenda je vizionár, ktorý spája svet medicíny, neurovedy a business manažmentu. Je absolventom Vojenskej lekárskej akadémie s atestáciami zo všeobecnej a leteckej medicíny, zároveň získal titul MBA so špecializáciou na marketing a strategický manažment na VTU v Brne a Nottingham Trent University. Jeho hĺbkové psychoterapeutický výcviky v oblasti Gestalt a Transakčnej analýzy dopĺňa jeho znalosti digitálneho marketingu. Martin má za sebou viac ako štvrťstoročie manažérskych skúseností, spolupracoval s gigantmi ako Škoda Auto, PPF Bank. ŠKODA Group, Draeger, Pfizer, Kooperativa atď. 
Za svoj prínos k rozvoju leadershipu získal ocenenie HREA za projekt Leadership Academy pre STOCK. Pre Martina nie je nič fascinujúcejšie ako byť pri zrode strategických zmien, rozvíjať silu inovácií a vidieť, ako sa nápady stávajú skutočnosťou. Mimo svojej profesionálnej kariéry je vášnivým rodinným príslušníkom, milovníkom prírody a tiež držiteľom pilotného preukazu UAV. 

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Martin MENŠÍK

Profesia Head of Comms and Relations

 

Martin je vyštudovaný technológ vzdelávania a neúspešný študent personálneho manažmentu. Posledných viac ako 20 rokov sa venuje trhu práce, snažiac sa pochopiť cykly, ktoré na tomto trhu fungujú. V minulosti sa venoval aktívne vzdelávaniu mládeže a učiteľov v oblasti ekonómie, trhu práce a podnikateľského vzdelávania. Aktuálne pôsobí Martin v spoločnosti Profesia ako riaditeľ komunikácie a vzťahov pre Slovensko, Českú republiku a Poľsko.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Daniela PETRÍKOVÁ
Riaditeľka │ Bosch Záborské

 

Daniela pôsobí na pozícii riaditeľky v novootvorenom závode Bosch v Záborskom pri Prešove. V závode sa budú vyrábať elektromotory pre Ebike. Z predchádzajúcich 16 rokov pôsobenia v americkej automobilovej firme Lear si odnáša bohaté skúsenosti nielen z operation, zmeny firemnej kultúry, ale aj riadenia multikulturálneho tímu. Na pozíciu Operation directora pre Východnú Európu, kde riadila závody v Poľsku, Česku, Nemecku a na Slovensku sa vypracovala z pozície industriálnej inžinierky. Počas pôsobenia na pozícii riaditeľky pre Lear Prešov sa podarilo Prešovský závod dostať na jeden z najväčších a najefektívnejších závodov v EU divízii structures. Aj keď vysokú školu vyštudovala v Čechách a začiatočné pracovné skúsenosti získala v Londýne, rozhodla sa vrátiť na východ Slovenska, kde sa snaží zlepšovať podmienky v regióne a zapája nielen seba, ale aj kolegov do rôznych CSR aktivít. Tiež je veľký nadšenec pre industry 4.0, Big data a Gallup metódu pre rozvoj ľudí.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Jana SEKEROVÁ  

People Director O2 Slovakia

 

Jana pôsobí na pozícii People Director a ako členka top manažmentu v spoločnosti O2 Slovakia od roku 2019. Aktuálne v rámci prebiehajúcej biznis transformácie v O2 zastrešuje transformáciu riadenia ľudského kapitálu, pričom využíva svoje mnohoročné skúsenosti v oblasti HR a samotného biznisu. Od roku 2008 pracovala v O2 na rôznych finančných pozíciách, naposledy ako Vedúca oddelenia kontrolingu. V rokoch 2012 – 2013 bola tiež finančnou manažérkou pre Tesco Mobile. Pred svojím príchodom do O2 pracovala 5 rokov v spoločnosti PricewaterhouseCoopers ako audítorka firiem najmä v oblasti potravinárskeho a energetického priemyslu. 

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Tomáš SIGET
HXM Consultant | GLOBESY 

 

Tomáš sedí na stoličke konzultanta 10 rokov. Skúsenosti nazbieral pri digitalizovaní HR v organizáciách ako Volkswagen, Ministerstvo vnútra či Orange. Dnes sa špecializuje na rozsiahle projekty migrácie do cloudu a na tejto ceste pomáha s konfigurovaním riešení a optimalizovaním HR procesov pre spoločnosti ako KIA, Svet zdravia, ProCare, Gasnet alebo Telekom. Tomáš za svoju kariéru získal komplexné znalosti naprieč SAP technológiami aj HR procesmi a v role konzultanta má za sebou stovky odškolených hodín pre tisíce používateľov.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Stanislav TICHÝ

Partner  humancraft

 

Standa je jedným zo spoločníkov firmy humancraft a za dlhé roky si okrem role obchodníka, trénera a konzultanta na pár rokov strihol aj rolu Managing Directora.
Najradšej pripravuje a rozbieha rozvojové programy s hmatateľným prínosom pre biznis, je nadšenec do osobného rozvoja, leadershipu a využitia ľudského potenciálu.
Je tiež členom Maturity Institute, ktorý pomáha firmám s meraním a rozvojom nehmatateľnej oblasti firemnej kultúry a ľudského kapitálu.
Rodina, ktorú ovládajú traja malí huncúti, mu dáva veľa radosti a zážitkov.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Andrea VADKERTI

Executive Leadership Coach


Andrea je na Slovensku známa ako úspešná žena dvoch profesií. 25 rokov zasvätila práci televíznej moderátorky a verejnosť si ju pamätá ako moderátorku hlavných správ televízie Markíza. Neskôr autorsky viedla a moderovala prvú dennú talkshow na verejnoprávnej STV a novinárskymi cenami ocenenú interview show Portrét na spravodajskej stanici TA3. Jej druhá medzinárodná kariéra je zasvätená ľudskému psyché a tematike ega. Akreditovaná koučka ICF s doktorátom z aplikovaných neurovied na Singapurskej univerzite, sa venuje najmä neurokoučovaniu lídrov a výkonnostnej kalibrácii tímov. Život v zahraničí jej umožnil vybudovať si globálnu klientelu a získať špičkových mentorov v oblasti neurobiológie. Pretrvávajúca vysoká dôvera na Slovensku jej zasa otvorila príležitosti koučovat biznis lídrov, reformátorov a politikov. Andrea je členkou správnej rady Slovak global network. Vedie Prieskum národných hodnôt a pracuje na transformácii krajiny prepájaním profesionálnych Slovákov v zahraničí, ktorým záleží na rozvoji Slovenska. Je mamou troch detí a žije striedavo vo Francúzsku a na Slovensku. 

 

LINKEDIN PROFILE


 

     
Moderátorky konferencie:     
     
 

Ľudmila GUERIN
Prezidentka HRcomm 

Senior Manager – HR Advisor  |  PwC Slovensko

 

Ľudmila vyštudovala Filozofickú fakultu Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Svoju kariéru začala počas školy v oblasti marketingu (KPMG, Adidas), kedy sa po pár rokoch rozhodla pre zmenu a začala sa venovať HR. Bolo to pre ňu jedno z najlepších profesionálnych rozhodnutí. Začínala v boutique firme venujúcej sa headhuntingu C+ riadiacich úrovni, v  ktorej pokračovala aj v zahraničí. Po návrate domov v roku 2008 nastúpila do veľkej korporátnej spoločnosti centra zdieľaných služieb, kde sa venovala náboru, AC/DC a interným školeniam v oblasti mäkkých zručností. Od roku 2011 pracuje v rešpektovanej a v súčasnosti najväčšej poradenskej spoločnosti v Big4 – PricewaterhouseCoopers, momentálne ako Senior Manager – HR Advisor. Od novembra 2018 bola Ľudmila viceprezidentkou pre zahraničné vzťahy, domáce aktivity a sponzoring v HRcomm a v roku 2021 sa stala jeho prezidentkou. V júni 2021 získala ocenenie HRLeader.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Miroslava RYCHTÁRECHOVÁ 
Členka predstavenstva HRcomm
Head of Country People Manager 
| TESCO Stores SR 

 

 

Miroslava je prevádzkovou personálnou manažérkou v spoločnosti Tesco Stores SR. Má viac ako 20 rokov skúseností z oblasti budovania funkčných tímov pri otváraní siete hypermarketov, ako aj tvorby stratégie riadenia ľudských zdrojov. Prešla rôznymi manažérskymi pozíciami, venovala sa tréningu a rozvoju zamestnancov a riadeniu projektov. Spolu so svojím tímom sa venuje vytváraniu dobrého miesta pre prácu, budovaniu inkluzívnej kultúry a podpory diverzity pre tisíce kolegov a kolegýň v Tescu. Práve projekt Tesco Anjel – pomoc kolegom v núdzi je jej doposiaľ najväčšia motivácia a inšpirácia v tom, že aj malá pomoc môže mať veľký význam. Je členkou správnej rady Nadácie Tesco, členkou dozornej rady Tesco Stores SR a.s., ako aj členkou dozornej rady DofE (Duke of Edinburg) mládežníckej organizácie, ktorá dáva mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti a naplniť svoj potenciál.

 

LINKEDIN PROFILE

 

Informácie o ďalších spíkroch vám prinesieme čoskoro...