Konferencia Chopok Nr. 2/2023: Budúcnosť HR na pomyselnej križovatke technológií, inovácií, biznisu a ľudí - aká bude rola HR?

 

 

Jitka ADÁMKOVÁ
CHRO |  Slovak Telekom & T-Mobile Czech Republic

 

Jitka pôsobí ako CHRO a členka predstavenstva v spoločnostiach T-Mobile a Slovak Telekom. Je doktorkou práv a držiteľkou titulu MBA. Jitka má rozsiahle skúsenosti v oblasti HR, B2C, projektov zmien a reštrukturalizácie, vrátane agility HR a digitalizácie. Do roku 2019 spájala svoj profesionálny rozvoj s energetickým priemyslom, keď ako HR riaditeľka skupiny RWE v Českej republike koordinovala aktivity v oblasti HR CEE. Tri roky pôsobila v oblasti B2C ako Managing Director & COO v spoločnosti innogy Customer Services v Českej republike. Od roku 2017 pracovala v centrále innogy v Nemecku a bola zodpovedná za medzinárodné projekty zamerané na zmenu firemnej kultúry ako senior viceprezidentka Applied Excellence&Change.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

 

Ján CIFRA

CEO | Dedoles

 

Ján je bývalý CEO WebSupportu, najväčšej hostingovej spoločnosti na Slovensku a Managing Director CEE regiónu v Loopia Group. Má široký záber z oblasti startupov, technologických firiem a biznisu. Štyri roky pracoval ako Head of Business Development pre Piano a radil rôznorodým startupom a podnikateľom. Predtým bol riaditeľom bankovej divízie v spoločnosti Axasoft a pôsobil v nadnárodnej spoločnosti Infineon Technologies ako developer, projektový manažér a manažér aplikačných platforiem. Počas štúdia MBA na prestížnej Vlerick Business School v Belgicku pracoval na projektoch pre startupy v Londýne, či radil ING Belgium v oblasti near-shoring. Aktuálne vedie spoločnosť Dedoles ako CEO. Ján drží titul MBA s Vlerick Business School a Mgr. Fyziky a BioFyziky z Univerzity Komenského.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Martin ČAMBOR

HR Director | Slovenská sporiteľňa

 

Martin má viac ako 25-ročné skúsenosti v oblasti HR. Študoval Ekonomiku zahraničného obchodu a svoju profesionálnu kariéru v oblasti riadenia ľudských zdrojov začal budovať už v roku 1997 v spoločnosti DHL Worldwide Express, kde naposledy pracoval ako Regionálny HR Director pre Európu, Stredný východ, Afriku a Latinskú Ameriku.  V súčasnosti pôsobí na pozícii HR riaditeľa v Slovenskej sporiteľni, kde pôsobí už od roku 2006, s výnimkou krátkej prestávky v rokoch 2017 až 2021, kde pracoval pre spoločnosti Atlas Copco, Jaguar Landrover a Metrostav DS a.s.. Za svoje pôsobenie v odbore získal viaceré ocenenia. Martin pôsobil v rokoch 2012 až 2014 na pozícii prezidenta asociácie HRcomm.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Matúš HORVÁTH
Head of PeoplePowerful Medical

 

Matúš viedol People/HR tímy v slovenských startupoch Slido a Simplicity. Teraz je Head of People v spoločnosti Powerful Medical, ktorá vyvíja produkt na diagnostiku kardiovaskulárnych ochorení (č. 1 v celosvetovej príčine smrti) skenovaním EKG pomocou AI a Machine Learning. Spolu s tímom pomáha vybudovať svetovú spoločnosť, ktorá vyvíja globálnu technológiu na záchranu životov.
Predtým Matúš zbieral skúsenosti vo väčších nadnárodných spoločnostiach na rôznych HR pozíciách, až kým nevyplával do start-upových vôd. Matúš sa celoživotne učí a miluje pomáhať ľuďom objavovať a naplno žiť svoj potenciál. V súčasnosti sa Matúš učí aj to, ako byť správnym otcom pre 3,5 ročnú Marínu a polročného Dávida a ako byť efektívnejší s menej hodinami spánku.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Zdenko HOSCHEK
Majiteľ a CEO│ ZľavaDňa

 

Zdenko vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Pracoval v spoločnosti Deloitte, odkiaľ po 2 rokoch odišiel do UniCredit Bank. V roku 2009, po piatich rokoch v bankovníctve odišiel podnikať a postupne rozbehol, alebo akvizoval viacero úspešných projektov ako ZlavaDna.sk, SlevaDne.cz, Obedovat.sk, Lunchtime.cz, Boomer.sk, Bookio.sk, ktorých ročný obrat presahoval 25 miliónov Eur. So ZlavaDna.sk získal v roku 2013 medzinárodné ocenenie od spoločnosti Deloitte ako druhou najrýchlejšie rastúcou technologickou firmou v strednej Európe v kategórii Rising Stars. V roku 2014 sa podarilo Zdenkovi a jeho spoločníkovi predať projekty Obedovat.sk a Lunchtime.cz indicko-americkej firme Zomato za 3,25 mil. USD.  
V novembri 2017 Zdenko ukončil svoje pôsobenie ako CEO vo všetkých projektoch a predal svoje obchodné podiely svojmu spoločníkovi Petrovi Paškovi. 
V roku 2020 sa po 3 ročnej prestávke vrátil späť do biznisu a do ZlavaDna.sk, keď kúpil v spoločnosti 100%-ný podiel. V roku 2023 rozbehol inovatívnu platformu na rezerváciu pobytov a atrakcií FoxoBoxo.


LINKEDIN PROFILE


 

 

José KADLEC
Spoluzakladateľ holdingu GoodCall, Recruitment Academy a Datacruit 


José je spoluzakladateľom spoločností GoodCall, Recruitment Academy a Datacruit. Má skúsenosti ako softvérový inžinier, začínal ako netradičný LinkedIn headhunter, ktorý napísal knihu People as Merchandise: Crack the Code to LinkedIn Recruitment a stal sa prvým oficiálne certifikovaným LinkedIn profesionálom v regióne CEE. Okrem rozvoja vlastného biznisu školí a konzultuje témy digitálneho náboru s miestnymi a globálnymi talent acquisition tímami spoločností, ako sú IBM, Disney, Zalando, Cisco atď. Je tiež moderátorom HR podcastu Nelidské zdroje.

LINKEDIN PROFILE


 

   

Martin MENŠÍK

Profesia Head of Comms and Relations

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Daniela PETRÍKOVÁ
Riaditeľka │ Bosch Záborské

 

Daniela pôsobí na pozícii riaditeľky v novootvorenom závode Bosch v Záborskom pri Prešove. V závode sa budú vyrábať elektromotory pre Ebike. Z predchádzajúcich 16 rokov pôsobenia v americkej automobilovej firme Lear si odnáša bohaté skúsenosti nielen z operation, zmeny firemnej kultúry, ale aj riadenia multikulturálneho tímu. Na pozíciu Operation directora pre Východnú Európu, kde riadila závody v Poľsku, Česku, Nemecku a na Slovensku sa vypracovala z pozície industriálnej inžinierky. Počas pôsobenia na pozícii riaditeľky pre Lear Prešov sa podarilo Prešovský závod dostať na jeden z najväčších a najefektívnejších závodov v EU divízii structures. Aj keď vysokú školu vyštudovala v Čechách a začiatočné pracovné skúsenosti získala v Londýne, rozhodla sa vrátiť na východ Slovenska, kde sa snaží zlepšovať podmienky v regióne a zapája nielen seba, ale aj kolegov do rôznych CSR aktivít. Tiež je veľký nadšenec pre industry 4.0, Big data a Gallup metódu pre rozvoj ľudí.

 

LINKEDIN PROFILE


 

     
Moderátorky konferencie:     
     
 

Ľudmila GUERIN
Prezidentka HRcomm 

Senior Manager – HR Advisor  |  PwC Slovensko

 

Ľudmila vyštudovala Filozofickú fakultu Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Svoju kariéru začala počas školy v oblasti marketingu, kedy sa po pár rokoch rozhodla pre zmenu a začala sa venovať HR. Bolo to pre ňu jedno z najlepších profesionálnych rozhodnutí. Začínala v boutique firme venujúcej sa headhuntingu C+ riadiacich úrovni, v  ktorej pokračovala aj v zahraničí. Po návrate domov v roku 2008 nastúpila do veľkej korporátnej spoločnosti centra zdieľaných služieb, kde sa venovala náboru, AC/DC a interným školeniam v oblasti mäkkých zručností. Od roku 2011 pracuje v rešpektovanej a v súčasnosti najväčšej poradenskej spoločnosti v Big4 – PricewaterhouseCoopers, momentálne na CEE Strategy & Transformation Senior Manager – People & Change. Od novembra 2018 bola Ľudmila viceprezidentkou pre zahraničné vzťahy, domáce aktivity a sponzoring v HRcomm a v roku 2021 sa stala jeho prezidentkou. V júni 2021 získala ocenenie HRLeader.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Miroslava RYCHTÁRECHOVÁ 
Členka predstavenstva HRcomm
Head of Country People Manager 
| TESCO Stores SR 

 

 

Miroslava je prevádzkovou personálnou manažérkou v spoločnosti Tesco Stores SR. Má viac ako 20 rokov skúseností z oblasti budovania funkčných tímov pri otváraní siete hypermarketov, ako aj tvorby stratégie riadenia ľudských zdrojov. Prešla rôznymi manažérskymi pozíciami, venovala sa tréningu a rozvoju zamestnancov a riadeniu projektov. Spolu so svojím tímom sa venuje vytváraniu dobrého miesta pre prácu, budovaniu inkluzívnej kultúry a podpory diverzity pre tisíce kolegov a kolegýň v Tescu. Práve projekt Tesco Anjel – pomoc kolegom v núdzi je jej doposiaľ najväčšia motivácia a inšpirácia v tom, že aj malá pomoc môže mať veľký význam. Je členkou správnej rady Nadácie Tesco, členkou dozornej rady Tesco Stores SR a.s., ako aj členkou dozornej rady DofE (Duke of Edinburg) mládežníckej organizácie, ktorá dáva mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti a naplniť svoj potenciál.

 

LINKEDIN PROFILE

 

Informácie o ďalších spíkroch vám prinesieme čoskoro...