fb in
+421 2 5564 2471ico_phone
TREND konferencia Personálny manažment 2016

 

Naši hostia:

 

   

Leonardo Terzoli

Vice President, EFESO Consulting 

 

Leonardo ukončil štúdium strojárstva na Polytechnickej univerzite v Miláne. Pred nástupom do EFESO Consulting v roku 2000 pracoval 5 rokov v spoločnosti Saint-Gobain group v oblasti výrobného a procesného rozvoja.  
Leonardo je expert v implementovaní procesov pre oblasti World Class Operations Management, High Performing  Organization a Change Management. 
Počas pôsobenia v EFESO Consulting Leonardo viedol niekoľko medzinárodných programov pre nadnárodné spoločnosti v Európe, Ázii, Afrike a Amerike v rámci získavania World Class Excellence.  
Svoju odbornosť získal pôsobením v sektoroch Food & Beverages, Packaging, Pharma a Automotive pre klientov Heineken, Ecolab, Danone, Tetra Pak, BP, Gambro, Bel a Valeo. 

 

 

LINKEDIN PROFILE

 

 

   

Guido Betz

Managing Director, Change International Ltd.

 

Guido Betz založil v roku 1991 spoločnosť, z ktorej je dnes medzinárodná poradenská skupina s 10 globálnymi kanceláriami, zamestnávajúca  52 zamestnancov a 250 celosvetovo pôsobiacich  spolupracovníkov.  Spoločnosť je od roku 1995 držiteľom ISO štandardov 9001:2008. Taktiež je od roku 2001 nositeľom ocenenia „Investor in People“ GOLD ako aj mnohých ďalších ocenení.   Guido je autor početných publikácií v oblasti HR rozvoja a Organizačného rozvoja. Ako spíker vystupoval na  viacerých medzinárodných konferenciách a pôsobí taktiež ako lektor na Technickej Univerzite v Esslingu a Wuppertale. 

 

LINKEDIN PROFILE

 

 

 

 

Jan Uriga

Senior Manager, PwC 

 

Na Ústave experimentálnej psychológie SAV sa zaoberal výskumom a aplikáciou sociálnej inteligencie a rozhodovacích procesov lídrov, tu získal aj titul PhD. Od 2003 do 2009 pracoval ako HR manažér vo verejnej správe a v medzinárodných korporáciách. Od roku 2010 sa venuje konzultačným projektom v oblasti strategického riadenia zmien, inováciám, leadershipu a rozvoju firemnej kultúry. Externe vyučuje na FSEV a vedie MBA kurzy Change managementu a Leadershipu na Viedenskej technickej univerzite. V PwC je zodpovedný za vedenie a rozvoj kompetenčného centra v oblasti firemných transformácií. Skúsenosti získal participáciou aj na projektoch v Silicon Valley v Californii.

 

LINKEDIN PROFILE

 

 

 

 

Martin Onofrej

prezident, AICO - The Association for Internal Communications 

 

V roku 1999 založil full-servisovú reklamnú agentúru PMP Marketing, ktorá poskytuje marketingové služby a poradenstvo pre nadnárodné a lokálne spoločnosti v stredoeurópskom regióne. Martin sa špecializuje na oblasti B2B marketingu, náborového marketingu, externej a internej komunikácie. 

Titul MBA získal na Nottingham Trent University Business School. Zároveň je absolventom medzinárodného programu v oblasti internej komunikácie Melcrum Black Belt International Communication Program na School of Management na Cranfieldskej Univerzite vo Veľkej Británii. 

Martin je tiež zakladateľom a prezidentom AICO (The Association for Internal Communications) – jediného profesného združenia svojho druhu na Slovensku. 

 

LINKEDIN PROFILE

 

 

   

Martin Chinoracký

Managing Director, Libellius

 

Martin Chinoracký je spoluzakladateľ spoločnosti Libellius, kde zároveň pôsobí ako konzultant, tréner a kouč. Vo svojom portfóliu má významné medzinárodné spoločnosti, pre ktoré riadi projekty zamerané na vytváranie stratégií, zmeny firemných kultúr, nastavovanie systémov riadenia, ako aj rozvíjanie zručností manažérov. Pripravuje a vytvára nové produkty pre potreby realizácie konzultačných a tréningových služieb. Jeho tréningovými programami prešlo viac ako 8000 účastníkov. Je zakladateľom HR Pharma fóra v Slovenskej a Českej republike. V predchádzajúcom  období pracoval pre tréningovú spoločnosť Mercuri International na pozícii senior konzultanta, kde sa venoval projektom zameraným na zvyšovanie výkonnosti obchodných tímov. Ďalej pracoval pre nemecký koncern Flachglass, v ktorom absolvoval niekoľkomesačnú stáž. Svoju pracovnú kariéru začínal v podniku zahraničného obchodu. Je absolventom Vysokej školy ekonomickej v Bratislave.

 

LINKEDIN PROFILE

 

 

   

Peter Dosedla

CEO, Express People
 

Už počas vysokoškolského štúdia manažmentu a zahraničného obchodu pracoval ako tlmočník, prekladateľ a poradca pre zahraničné firmy. Po ukončení univerzity pôsobil ako výkonný riaditeľ zahraničnej importnej spoločnosti, kde manažoval team viac ako 300 spolupracovníkov. Posledných 15 rokov sa venuje rozvoju HR a personálnemu ako aj výrobnému outsorcingu, pričom sa špecializuje na lean production a optimalizáciu výrobných procesov. V skupine EXPRESS PEOPLE zastáva funkciu CEO a zodpovedá za daily operations a business development pre región CEE. Je členom prezídia HR Aliancie a zástupcom Zväzu elektrotechnického priemyslu SR a Združenia pre riadenie a rozvoj ľudských zdrojov - HRcomm. Aktívne prispieva k formovaniu názorov na mobilitu pracovnej sily ako aj stabilitu zamestnancov v rámci rôznych workshopov a konferencií. Externe prednáša a spolupracuje s Fakultou verejnej správy Univerzity P.J.Šafárika v Košiciach. 

 

LINKEDIN PROFILE

 

 

   

Andrea Stoklasová

riaditeľka kancelárie prezidenta, Finančné riaditeľstvo SR

 

Získala bohaté skúsenosti v oblasti komunikácie a médií od prvých krokov svojej profesionálnej kariéry. Začala pracovať v printových médiách, potom pokračovala v televíznom spravodajstve a publicistike, venovala sa moderovaniu a tvorbe  televíznych programov v STV, ako sú: Noviny STV, GBS, Ranný magazín, Týždeň v parlamente. Pracovala ako moderátor a hlásateľ v bývalom TWIST rádiu. Neskôr rozvíjala svoje manažérske schopnosti na Ministerstve školstva ako riaditeľka odboru masmediálnej politiky. Pracovala tiež pre Národnú lotériu Tipos. V PR agentúre Prime Time bola zodpovedná za komunikačnú stratégiu. V súčasnej dobe je riaditeľkou kancelárie prezidenta finančnej správy na Finančnom riaditeľstve SR. Zodpovedá a dohliada na činnosť a výkon 7 veľkých oddelení, vrátane oddelenia komunikácie alebo oddelenia podpory a služieb pre verejnosť.
Pod jej dohľadom odbor komunikácie a inštitúcia získala rad národných i medzinárodných ocenení. Medzi mnohými inými sú HERMES 2013 za najlepšie komunikujúce inštitúcie, AICO 2015 prvé miesto za Taktickú internú komunikáciu projektu ISFS-SD – Komunikácia kľúč k úspechu a následné víťazstvo v európskom kole FEIEA Grand Prix 2016 v kategórii Best Change Communication Strategy, ako aj ocenenia za najlepšie FB stránky, inštitucionálne časopisy, brožúry, mobilné a gadget aplikácie. 
Študovala na univerzite Komenského v Bratislave a získala magisterský titul v odbore manažmentu. V septembri nastúpi na postgraduálne doktorandské štúdium manažmentu krízovej komunikácie. 
 

 

   

Marcela Holicka

Change Manager EEMEA, Mondelēz International 

 

Marcelinou túžbou a zároveň poslaním je robiť zmenu ľudskou. Profesne sa o to stará v Mondelēz International v regióne východná Európa, Blízky východ a Afrika. Zmenu, ktorá je v Mondelēz jedinou stabilnou veličinou, sleduje v priamom prenose a manažuje v rámci viacerých transformačných projektov. V minulosti bola súčasťou zlúčenia a vytvorenia Jacobs Douwe Egberts a pôsobila ako Business Partner pre rozvoj, vzdelávanie a talent acquisition v Mondelēz European Business Services Center. 
Cenné vedomosti a skúsenosti získala Marcela v HR konzultingu, kde dizajnovala a realizovala projekty rozvoja, výberu, hodnotenia a diagnostiky. Blízko má i k neziskovému sektoru, kde ako zamestnanec alebo dobrovoľník pôsobila 7 rokov. 
Ako vyštudovaný andragóg sa snaží kontinuálne vzdelávať. Získala HOGAN, MBTI, NPL Practitioner certifikáciu, absolvovala viacero coaching výcvikov, workshopov, tréningov, konferencií ako účastník, či prednášajúci. 
Marcela má rada poznanie, autentickosť, nekonečné hlboké rozhovory, cestovanie, spievanie, dobíjanie energie inšpiratívnymi ľuďmi, športom a smiechom.

 

LINKEDIN PROFILE

 

 

   

Linda Holbeche

Holbeche Consulting, Proffesor and Researcher at University of Bedfordshire & Cass Business School 

 

Linda je jedným z riaditeľov spoločnosti The Holbeche Partnership, ktorá sa zameriava na poskytovanie poradenských služieb v oblasti rozvoja založených na výskume. V minulosti pracovala  na nasledovných pozíciách: riaditeľka pre výskum a politiku v inštitúte Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD), riaditeľka pre leadership a consulting v nadácii The Work Foundation, riaditeľka pre výskum a stratégiu v Roffey Park a manažérka pre manažérsky rozvoj  pre American Express.
V súčasnosti je hosťujúcou profesorkou personálneho riadenia a organizačného rozvoja na Cass Business School (Londýn), hosťujúcou profesorkou strategického personálneho riadenia na University of Derby, pomocnou profesorkou (vzdelávanie výkonných riadiacich pracovníkov) na Imperial College v Londýne a jednou z riaditeliek  Centre for Progressive Leadership na London Guildhall Business School. Linda je taktiež čestnou odbornou spolupracovníčkou Institute for Employment Studies, odbornou spolupracovníčkou Roffey Park, spolupracovníčkou na Ashridge Management College a Erasmus Business School (Rotterdam). Linda je členkou niekoľkých poradných komisií, vrátane HR Society, certifikovanou odbornou spolupracovníčkou CIPD, odbornou spolupracovníčkou RSA a Institute of Leadership and Management (ILM). Linda je autorkou mnohých odborných publikácií a kníh a členkou niekoľkých redakčných rád. 

 

LINKEDIN PROFILE

 

 

   

Ján Vlach

Change Manager 2016, Head of Retail Risk, Tatra Banka

 

Ján Vlach je rotujúcim Change managerom v Tatra banke v roku 2016. Téme change managementu sa venuje od roku 2012, kedy bol program Change managementu v Tatra Banke spustený. Jeho stála pozícia je riaditeľ odboru Retail Credit Risk Management. V Tatra banke pôsobí v oblasti risk managementu na rôznych pozíciách od roku 2003. Ján Vlach vyštudoval Fakultu managementu UK odbor financie a Fakultu psychológie UK.

 

LINKEDIN PROFILE

 

 

   

Stefan Rosina

Chairman of the Board of Directors, MATADOR HOLDING, a.s. ​
 

Štefan Rosina sa narodil v Púchove. Vyštudoval Chemicko-technologickú fakultu SVŠT v Bratislave. Doktorandské štúdium ukončil na Národohospodárskej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave v roku 1998. Technickou univerzitou v Ostrave bol menovaný docentom pre odbor riadenie priemyslových systémov. V roku 2013 ukončil štúdium MBA na Viedenskej Technickej univerzite.
Do Matadoru nastúpil v auguste 1984 po absolvovaní vysokoškolského štúdia. Pracoval na pozícii robotníka v zmenovej prevádzke a postupne prešiel odbornými postami pri vývoji pneumatík, v úseku technického riaditeľa, neskôr sa stal riaditeľom investičného rozvoja spoločnosti.
Stál na čele spolupracovníkov, s ktorými pripravil novú koncepciu rozvoja spoločnosti v rokoch 1998 – 2000. Od roku 2002 je prezidentom skupiny Matador. Okrem toho je laureátom viacerých domácich a zahraničných ocenení v rôznych manažérskych anketách.

 

   

Sami Sokkar

Professor for Communication and Leadership

Sami Sokkar zahájil svoju kariéru v roku 2000 v spoločnosti SAP a bol úspešný na rôznych pozíciách. Bol zodpovedný za go-to- market aktivity, CRM, riadenie zmien a rozvoj zamestnancov. Na pozícii Senior Strategy Consultant bol zodpovedný za celosvetový program rozvoja zamestnancov pre vedenie divízie Business Solution and Technology v rámci SAP AG. Ako facilitátor a konzultant na voľnej nohe sa Sami Sokkar v súčasnosti v stále vyššej miere zaoberá otázkami z oblasti líderstva, rozvoja zamestnancov a obchodnej stratégie. Okrem toho je žiadaným autorom a prednášajúcim na početných univerzitách v Nemecku a v októbri má získať profesúru v komunikácii pre kreatívne odvetvia v Mannheime. Sami Sokkar si vybudoval svoje portfólio skúseností na národných a medzinárodných projektoch v Európe, Ázii, Severnej a Južnej Amerike. Medzi jeho zákazníkov patria početné renomované firmy zo všetkých odvetví priemyslu, obchodu a administratívy. Medzi kľúčové témy jeho prezentácií a seminárov patria predovšetkým spoločenské trendy a ich dopady, realizácia obchodnej, resp. podnikateľskej stratégie, leadership, rozvoj expertov a včasný rozvoj talentov, ako aj osobný a odborný rast.
 

LINKEDIN PROFILE

 

 

   

Štefan Frimmer

Vedúci Odboru komunikácie a sponzoringu, Slovenská Sporiteľňa

 

Komunikácii sa venuje celú profesionálnu kariéru. V Slovenskej sporiteľni riadi externú a internú komunikáciu, sponzoring a eventy.  V najväčšej slovenskej banke pracuje od roku 2007, najskôr v pozícii hovorcu, neskôr zodpovedal za PR a korporátnu komunikáciu banky. Od roku 2014 riadi aj CSR aktivity a eventy.  V tomto období získala banka viacero ocenení v oblasti internej komunikácie a tiež nomináciu na ocenenie Via Bona za zodpovedné podnikanie.
Pred príchodom do banky takmer 10 rokov pracoval ako novinár. Najskôr písal pre denník Korzár, neskôr pôsobil v televízii Markíza ako ekonomický redaktor a zástupca šéfredaktora. Patrí medzi prvých slovenských novinárov, ktorí absolvovali stáž v spravodajskej televízii CNN v Atlante. 
Študoval na Ekonomickej univerzite v Košiciach.

 

 

   

Bela Lisáková

Špecialista na  odbore komunikácie, Slovenská pošta

 

Bela Lisáková sa venuje externej a internej komunikácii od roku 1996. Pôsobila na Slovenskej pošte ako hovorkyňa, neskôr ako vedúca odboru komunikácie. Niekoľko rokov šéfovala komunikácii aj v spoločnosti SOFTIP, marketingovej komunikácii sa venovala v ANASOFTe. V súčasnosti sa venuje predovšetkým projektom internej komunikácie na Slovenskej pošte. Za projekty v oblasti CSR bola nominovaná na Via Bonu, nieľkokrát získala ocenenia aj v súťaži Podnikové médium roka, za projekt so spoločnosťou Dobrý anjel – ZOO Dobrého anjela dostala špeciálnu cenu Žirafa za pomoc deťom. Stála aj pri zrode projektu Vianočná pošta. Spoluzakladala Asociáciu hovorcov Slovenska. V rámci súťaže Grand Prix Aico 2015 získala za uvedenie nového produktu tretie miesto v kategórii Taktické riešenia. Viedla semináre zamerané na komunikáciu a PR na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. PR a komunikácii sa venovala na špecializovanom  kurze Jacksonvilskej obchodnej komory v USA. Študovala žurnalistiku, slovenský jazyk a literatúru na Univerzite Komenského v Bratislave  a Škandinávske štúdiá na Univerzite Oulu, Fínsko.

 

 

   

Lucia Kovarovič Makayová

Interná a externá komunikácia, hovorkyňa, Volkswagen Slovakia 


Lucia Kovarovič Makayová pôsobí vo Volkswagen Slovakia od februára 2015. U jedného z najväčších zamestnávateľov na Slovensku je zodpovedná za internú a externú komunikáciu a od mája 2016 je súčasne hovorkyňou spoločnosti. Pred príchodom do Volkswagen Slovakia pôsobila štyri roky na pozícii manažérka komunikácie a hovorkyňa v Generali poisťovni, ktorá patrí rovnako do celosvetovo pôsobiacej nadnárodnej skupiny.
Lucia Kovarovič Makayová absolvovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Ako novinárka začínala v tlačovej agentúre SITA, neskôr pracovala ako redaktorka a editorka v Hospodárskych novinách. V roku 2011 sa rozhodla naplno venovať oblasti komunikácie a public relations.

 

 

   

PhDr. Miroslav Šagát

HR manager, Delta Electronics

 

Od 20. januára 2016 začal pracovať v spoločnosti Delta Electronics (Slovensko) na pozícií HR Manager v Dubnici nad Váhom.

Predtým pracoval ako HR manager v AU Optronics (Slovensko).
Ukončil štúdium na Univerzite Komenského v Bratislave s doktorandským titulom a diplomovou prácou z psychológie.

Okrem HR a diplomatických zručností má aj skúsenosti s projektovým manažmentom, najmä pri príprave, rozvoji, realizácií a monitoringu projektov Európskej Únie.

Vo svojom voľnom čase má rád všetky športy, najmä bojové umenia. Je taktiež učiteľom Aikida.

- HR Manager - Delta Electronics (Slovakia), s.r.o
- HR Manager - AU OPTRONICS (Slovakia), s.r.o. (apríl 2011 – január 2016)
- EU PROJECT SPECIALIST – Mesto Trenčín (apríl 2007 – apríl 2011

 

 

   

Ing. Jiří Hudec

Plant manager, Robertshaw


Je prevádzkovým riaditeľom s 13-ročnými skúsenosťami v oblasti elektrotechnického priemyslu. Má skúsenosti z rôznych manažérskych pozícií v oblasti výroby, strojárenského priemyslu a riadenia dodávateľských reťazcov.

Je skúsený manažér a líder v oblasti prevádzkového manažmentu, strojárstva, IT a financií. 

Pracoval pre významných zákazníkov v podnikovom segmente (IBM, HP) a spotrebiteľského segmentu (Panasonic, Hitachi, BSH). Má medzinárodné skúsenosti.
Plant Manager, Robertshaw
august 2012 – súčasnosť, Trnava, Slovensko

Operations Manager, Foxconn
január 2010 – august 2012, Kutná Hora, Česká republika

Operations Manager, Celestica
december 2005 – december 2009, Rajecko, Česká republika

 

 

   

Ing. Štefan Kandráč

Vedúci odboru školstva, Košický samosprávny kraj


Štefan Kandráč  pôsobí ako člen Rady vlády pre odborné vzdelávanie a prípravu, je členom Monitorovacieho výboru pre operačný program vzdelávanie a tajomníkom Krajskej rady pre odborné vzdelávanie a prípravu pre KSK. 
V minulosti pôsobil ako ekonóm a ekonomický riaditeľ v stavebno-obchodných spoločnostiach.
Pôsobil v štátnej správe ako zástupca prednostu Okresného úradu v Košiciach, kde sa venoval problematike školstva, protidrogovej prevencii a prevencii protispoločenskej činnosti. Riadil odbory okresného úradu, koordinoval a riadil investície a opravy majetku štátu.
V oblasti školstva pracuje od roku 2002 vo funkcii vedúceho odboru školstva na Magistráte mesta Košice. Riadil činnosti spojené so zabezpečovaním podmienok pre realizáciu výchovno-vzdelávacieho procesu, zodpovedal za problematiku rozpočtovania a účtovania, správy majetku a aj personálnej oblasti. 
V roku 2006 prijal výzvu v podobe vedúceho odboru školstva v Košickom samosprávnom kraji, kde pôsobí doposiaľ. Funkcia je spojená s riadením, metodickým usmerňovaním a riadením financovania stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja. 

 

 

   

Katarína Matulníková 

Vedúca oddelenia pracovného práva, Allen & Overy

 

Katarína Matulníková je advokátka a v slovenskej pobočke medzinárodnej advokátskej kancelárie Allen & Overy vedie oddelenie pracovného práva. Katarína pravidelne radí zamestnávateľom pôsobiacim v rôznych odvetviach ekonomickej činnosti v oblasti pracovného práva, v sporových ako aj nesporných záležitostiach. Má rozsiahle skúsenosti s pracovnoprávnymi reštrukturalizáciami, vysielaním zamestnancov, prevodmi zamestnancov a prepúšťaním (vrátane hromadného prepúšťania). Do portfólia jej skúseností patrí aj navrhovanie/úprava vnútorných predpisov (pracovných poriadkov), pracovných a manažérskych zmlúv (zmlúv o výkone funkcie) a tiež poradenstvo s motivačnými programami a zamestnaneckými benefitmi, riešenie pracovnoprávnych aspektov akvizícií a poradenstvo v oblasti ochrany osobných údajov. Katarína je členkou Výboru Americkej obchodnej komory pre pracovné a sociálne záležitosti, pravidelne vedie semináre pre klientov a vystupuje na konferenciách týkajúcich sa pracovnoprávnej problematiky. 

 

 

   

Pavel Beneš

Toyota Peugeot Citroen Automobile

 

Pavel Beneš pracuje v spoločnosti Toyota Peugeot Citroen Automobile od januára 2004. Investícia TPCA je jednou z najväčších v histórií Českej republiky. Pavel Beneš bol od úplného začiatku súčasťou HR teamu, ktorý bol zodpovedný za úspešné spustenie výroby. Je absolventom ekonomickej fakulty a počas svojej kariéry pôsobil na viacerých oddeleniach, ktoré svojou činnosťou patria pod personálne oddelenie. V rokoch 2011 – 2013 pracoval v európskej centrále Toyoty, ktorá sídli v belgickom Bruseli. Mal na starosti oblasť centrálneho plánovania pracovnej sily, náboru pracovníkov a služieb pre zamestnancov centrály Toyoty aj európskych pobočiek Toyoty (výrobné závody, logistické centrá rozmiestnené po celej Európe).
Od roku 2014 je zodpovedný za oblasť náboru zamestnancov, medzinárodnú mobilitu pracovnej sily, internú, externú komunikácia a externé vzťahy, ďalej je zodpovedný za právne oddelenie, európske fondy a oblasť dlhodobého strategického firemného plánovania.

 

Organizačný garant
Odborný garant
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Mediálni partneri
Partneri
Produkčný partner