NN Životná poisťovňa, a.s.

Sektor: Poisťovníctvo, financie
Regionálne kluby: HRcomm klub BRATISLAVA
Domovská stránka: www.nn.sk

 

Hlavný predmet činnosti:

  • Životné poistenie a dôchodky.

 

 

Pomáhame ľuďom starať sa o to, na čom im najviac záleží.

NN Slovensko (NN Životná poisťovňa, NN dôchodková správcovská spoločnosť a NN Tatry – Sympatia) je spoločnosť s bohatou históriou a jasnou víziou do budúcnosti, ktorej stredobodom nie sú zmluvy, ale predovšetkým ľudia. Je členom medzinárodnej holandskej skupiny NN Group so 178-ročnou históriou a poskytuje poistenie, dôchodkové zabezpečenie a správu investícií pre viac ako 18 miliónov klientov v 11 krajinách sveta. NN Group má významné zastúpenie najmä v Európe a Japonsku.

Značka NN má silnú a dlhoročnú tradíciu i na Slovensku. Pôsobí tu od roku 1996, keď vstúpila na slovenský trh ako jedna z prvých zahraničných poisťovní pod názvom Nationale-Nederlanden (dnes NN Životná poisťovňa, a.s.). O rok neskôr vznikla Prvá doplnková dôchodková poisťovňa Tatry – Sympatia (dnes NN Tatry – Sympatia, d.d.s., a.s.), ktorá dodnes patrí medzi jednotky na slovenskom trhu doplnkového dôchodkového zabezpečenia a v roku 2004 vznikla aj NN dôchodková správcovská spoločnosť, a.s. 

NN pôsobila v počiatkoch u nás ako Nationale-Nederlanden a neskôr, od roku 2004, ako ING. Po vyše 10 rokoch došlo k ďalšiemu významnému rebrandingu, ktorý sa spájal s návratom ku koreňom. Spoločnosť sa premenovala na NN a nadviazala tak na svoju históriu. Významným míľnikom pre NN bol rok 2018, keď medzinárodná skupina NN dosiahla dohodu o kúpe spoločností AEGON (AEGON Životná poisťovňa, a.s. a AEGON, d.s.s., a.s.).

NN na Slovensku patrí v súčasnosti medzi lídrov na trhu životného poistenia a dôchodkového sporenia.