HRcomm & TA3 konferencia: Human Capital 2025

 

 

Ján HUPKA

General Manager | Legrand Slovensko

 

Ján sa už takmer 20 rokov venuje vedeniu tímov a rozvoju značky Legrand na Slovensku. Svoje skúsenosti získal pôsobením na pozíciách od marketingu, cez obchod, až po general management. Verí v etický a autentický leadership, ktorý stavia na hodnotách ako integrita, spravodlivosť a transparentnosť. Úspech tímu podľa neho spočíva v harmonickej spolupráci a rovnováhe medzi empatiou a dôslednosťou – tzv. „láskavej prísnosti.“ S nadšením sleduje trendy v oblasti inovácií, leadershipu a sebarozvoja a rád odovzdáva svoje skúsenosti novej generácii.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Iveta HRABOVSKÁ

Autorka projektu Gentlejam | Gentlejam s.r.o.

 

Iveta pracovala ako moderátorka, neskôr ako produktový špecialista a nakoniec ju zlákala gastronómia. Vďaka vyhoreniu z poslednej práce jej v hlave skrsol nápad vyrábať džemy a omáčky s prémiovým alkoholom. Nápad ju tak nadchol, že opustila rady korporátu a pustila sa do podnikania. Svojimi produktami zásobujú slovenské ministerstvá, Slovensko reprezentovali aj na EXPO DUBAI 2020 a zelenú im dávajú TOP šéfkuchári a svetoví barmani.
Vďaka silnému osobnému brandu priťahuje do svojho tímu diamanty z obrovských korporátov a aj vďaka tomu firma začína mať svetový potenciál. Ivetka firmu vedie cez hodnoty, s jasnou víziou a leadershipovým prístupom, ktorý je veľmi zameraný na talenty jednotlivcov.

 

LINKEDIN PROFILE


 

  Petra KOTULIAKOVÁ

riaditeľka / CEO |  Aj Ty v IT

 

Petra je zakladateľkou a riaditeľkou organizácie Aj Ty v IT, ktorá od roku 2012 podporuje a vzdeláva dievčatá a ženy v IT oblasti, motivuje ich k štúdiu informatiky a zamestnaniu v sektore technológií. Aktivity Aj Ty v IT cielia na dievčatá od 8 rokov, stredoškoláčky, dospelé ženy a pedagógov a doteraz nimi prešlo viac ako 57 000 účastníčiek. Petra zároveň vedie pracovnú skupinu Charty DiversIT v rámci európskeho združenia informatických spoločností CEPIS v Bruseli a je členkou Správnej rady Americkej obchodnej komory.

V marci 2023 bola vybraná ako jediná Slovenka medzi TOP 100 žien v európskych sociálnych podnikoch.  V roku 2020 bola ocenená Britským veľvyslanectvom európskou cenou Women in TECH Inclusion Award a v roku 2018 získala titul Female Role Model of the year by CESA Awards.

Petra má doktorát z Ekonomickej univerzity v Bratislave, časť štúdií strávila na Inštitúte Politických štúdií v Paríži a Univerzite Pierre Mendés France v Grenobli.

 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Ivan KRECHŇÁK

CEO and Co-Founder | PowerPlay Studio

 

Ivan pôvodne pôsobil ako doktor internej medicíny, no hernému priemyslu sa začal venovať už od roku 2003. Jeho špecializáciou je herný dizajn a psychológia hráča. PowerPlay Studio doposiaľ vydalo 20 hier hraných viac ako 23 miliónmi hráčov po celom svete.  Najznámejšie tituly sú Athletics Mania, a Post Apo Tycoon. Hry vyvíja medzinárodný tím s viac ako 80 ľuďmi. PowerPlay Studio sa aktívne podieľa na propagácii športu a podporuje talentovaných športovcov ako napríklad Ján Volko, Zuzana Rehák-Štefečeková a Matej Beňuš a spolupracovalo či spolupracuje so značkami ako Tour de France či International Biathlon Union. V roku 2014 firma získala ocenenie Deloitte Technology Fast 50 in Central Europe ako najrýchlejšie rastúca technologická firma na Slovensku. 
 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Andrea MEŠKOVÁ

Interim CEO | Martinus

 

Andrea vyštudovala strategický manažment a marketing na Fakulte managementu Univerzity Komenského v Bratislave. Absolvovala tiež polročné štúdium na Rijksuniversitat Groningen v Holandsku, kurzy Brief koučingu a tímového koučingu. V roku 2023 ukončila štúdium personálneho manažmentu CIPD Level 5.
V roku 2009 sa pridala do Martinusu, kde mala na starosti vybudovanie a prevádzku siete kamenných kníhkupectiev a neskôr aj kaviarní. Po návrate z materskej dovolenky pokračovala v budovaní tímu „Martinus Experience“, ktorý zastrešuje všetky aktivity súvisiace s ľuďmi v Martinuse a ich rozvojom. V roku 2022 získala ocenenie HRLeader. Od roku 2024 zastupuje CEO Martinusu  ako Interim CEO. Medzi jej hobby patrí káva, príroda a, samozrejme, čítanie kníh. 
 

LINKEDIN PROFILE


 

 

Ivan SOKÁČ

predseda predstavenstva a generálny riaditeľ | OLO a.s.

 

Ivan vyštudoval ekonómiu aj medzinárodné vzťahy na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a neskôr si spravil MBA na Rotterdam School of Management s pobytom na prestížnej Wharton School na University of Pennsylvania v USA.

V minulosti pôsobil v Londýne ako konzultant pre National Audit Office pri riadení významných verejných výdavkových programov. Po návrate na Slovensko v roku 2012 až do príchodu do OLO pracoval v oblasti private equity a riadenia podnikov. Má rád ľudí, knihy behavioralistov, Viktora Frankla, hory a akékoľvek jedlo s makom. Nepozná dôvod, prečo by Bratislava nemala mať ambíciu stať sa do roku 2030 jedným z európskych lídrov v manažmente odpadu.
 
 

LINKEDIN PROFILE


 

 

 

Lucia ŠTELLEROVÁ

Business Director |  Stell+ERP

 

Lucia sa už 20 rokov venuje IT náboru. Strávila 10 rokov v Londýne, kde absolvovala IT kurzy pre Windows Networks MCSE a od roku 2005 pracovala v medzinárodných IT recruitment firmách, kde získala detailný prehľad o IT sektore. Má bohaté skúsenosti v IT headhuntingu a výborný prehľad o rôznych oblastiach IT. Od roku 2010 vedie vlastnú firmu na Slovensku, špecializovanú na vyhľadávanie IT a engineering špecialistov pre lokálne aj medzinárodné firmy. Je členkou predstavenstva neziskových organizácií AjTyvIT a Junior Achievement. V roku 2023 založila startup StellarBeam.ai, ktorý zlepšuje výber kandidátov pomocou AI. Podporuje neformálne celoživotné vzdelávanie a spolu so svojim tímom dávajú náboru povestnú človečinu.

 

LINKEDIN PROFILE